Ificsapatával gyakorolt az FK Csíkszereda

Dobos László 2022. január 22., 15:44 utolsó módosítás: 2022. január 22., 15:50

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a 2022-es esztendőben az FK Csíkszereda. A labdarúgó 2. Liga tavaszi idényére készülő székelyföldi együttes szombaton kora délután a klub ificsapata ellen lépett pályára.

Hasznos mérkőzés a csíki hidegben. A felnőttek piros felsőben játszottak Fotó: Pinti Attila

Napsütéses időben, de mínusz öt Celsius-fokos hidegben léptek pályára a csapatok a Kós Károly utcai, a Márton Áron és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti műgyepes pályán, ahol Demény Norbert U19-es korosztályú gárdája nagyon kemény ellenfélnek bizonyult a felnőttek számára.

A 70. percig 1–1 volt az állás, az utolsó negyedórában viszont érvényesült a felnőtt együttes tapasztalta. A harmadik gólt büntetőből lőtték a felnőttek, ezt azonban az FK Csíkszereda egyik lelkes szurkolója, a mérkőzést a helyszínen néző Sárközi Sándor piarista atya szerint túl könnyen megadták...

Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője elmondta, hogy a meccs elérte célját.

Egy edzésnek szántuk ezt a találkozót, és teljes mértékben elérte célját ez a mérkőzés,

Az erőnlét fejlesztésén volt a hangsúly, amire kíváncsiak voltuk a fizikai felkészülés szempontjából, arra válaszolt kaptunk. Taktikailag még sokat kell dolgoznunk, de úgy érzem, hogy voltak jó pillanatok, egy sikeres és hasznos edzés volt számunkra ez a mérkőzés” – nyilatkozta a találkozó végén a Székelyhonnak Valentin Suciu.

Az FK Csíkszereda keretéből a szombati meccsen hiányozott Mészáros András és Takács Rareș. Suciu elmondta, hogy Takács egy kisebb egészségügyi problémával küszködik, Mészáros pedig engedélyt kapott, hogy hazautazzon nagymamája temetésére.

Az FK Csíkszereda szakmai stábja – Valentin Suciu vezetőedző, Bajkó Barna másodedző és Fekete Károly kapusedző – a csapat mindhárom kapusának játéklehetőséget adott, Gyenge Szilárd, Bartók Alpár és Bogdan Moga is egyformán 30-30 percet védett.

Az FK Csíkszereda mezőnyjátékosai az első félidőben: Csiszer Balázs, Gergely Botond, Apró Claudiu, Salvatore Marrone, Csürös Attila, Szufián Dzsebari, Casiadi-Bakó Soma, Petre Ivanovici, Rodrigo Hernando Orte, Marvin Schieb. A második félidőben pályára lépő mezőnyjátékosok: Vita Dániel, Berkeczi Csongor, Kelemen Dávid, Tajti Balázs, Bara Levente, Szondi Botond, Kovács Lóránt, Bujdosó Szilárd, Peter Gál-Andrezly, Jelena Richárd.FK Csíkszereda U19: Lukács (Becze) – Vereguț (Bóni), Miklós (Hadnagy), Barabás (Sándor), Bârsan (Dobre), Bóné (Sebi), Csala (Nagy), Albu (El-Sawy), Szakács (Kecskés), Finna (Bíró).

Felkészülési mérkőzés:
FK Csíkszereda–FK Csíkszeredas U19-es korosztályú csapat 4–1 (1–0)
Gólszerzők: Csürös Attila (35. perc), Peter Gál-Andrezly (70.), Jelena Richárd (80. és 92., az elsőt büntetőből), illetve Nagy Botond (50.).
Játékvezető Tiberiu Lung, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia kapusainak edzője volt.