Napsütéses időben, de mínusz öt Celsius-fokos hidegben léptek pályára a csapatok a Kós Károly utcai, a Márton Áron és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti műgyepes pályán, ahol Demény Norbert U19-es korosztályú gárdája nagyon kemény ellenfélnek bizonyult a felnőttek számára.
A 70. percig 1–1 volt az állás, az utolsó negyedórában viszont érvényesült a felnőtt együttes tapasztalta. A harmadik gólt büntetőből lőtték a felnőttek, ezt azonban az FK Csíkszereda egyik lelkes szurkolója, a mérkőzést a helyszínen néző Sárközi Sándor piarista atya szerint túl könnyen megadták...
Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője elmondta, hogy a meccs elérte célját.
Az erőnlét fejlesztésén volt a hangsúly, amire kíváncsiak voltuk a fizikai felkészülés szempontjából, arra válaszolt kaptunk. Taktikailag még sokat kell dolgoznunk, de úgy érzem, hogy voltak jó pillanatok, egy sikeres és hasznos edzés volt számunkra ez a mérkőzés” – nyilatkozta a találkozó végén a Székelyhonnak Valentin Suciu.
Az FK Csíkszereda keretéből a szombati meccsen hiányozott Mészáros András és Takács Rareș. Suciu elmondta, hogy Takács egy kisebb egészségügyi problémával küszködik, Mészáros pedig engedélyt kapott, hogy hazautazzon nagymamája temetésére.
Az FK Csíkszereda szakmai stábja – Valentin Suciu vezetőedző, Bajkó Barna másodedző és Fekete Károly kapusedző – a csapat mindhárom kapusának játéklehetőséget adott, Gyenge Szilárd, Bartók Alpár és Bogdan Moga is egyformán 30-30 percet védett.
Az FK Csíkszereda mezőnyjátékosai az első félidőben: Csiszer Balázs, Gergely Botond, Apró Claudiu, Salvatore Marrone, Csürös Attila, Szufián Dzsebari, Casiadi-Bakó Soma, Petre Ivanovici, Rodrigo Hernando Orte, Marvin Schieb. A második félidőben pályára lépő mezőnyjátékosok: Vita Dániel, Berkeczi Csongor, Kelemen Dávid, Tajti Balázs, Bara Levente, Szondi Botond, Kovács Lóránt, Bujdosó Szilárd, Peter Gál-Andrezly, Jelena Richárd.FK Csíkszereda U19: Lukács (Becze) – Vereguț (Bóni), Miklós (Hadnagy), Barabás (Sándor), Bârsan (Dobre), Bóné (Sebi), Csala (Nagy), Albu (El-Sawy), Szakács (Kecskés), Finna (Bíró).
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!