Az IFFHS csütörtökön közzétett listáján, amely az éves sorrendek összesítése alapján készült, egyértelműen került az élre a spanyol első osztály pontvadászata, amely a tíz közül kilenc esztendőben is a legjobbnak bizonyult 2011 és 2020 között.
Második lett az angol bajnokság, a Premier League, s harmadik a brazil Série A. A PL egyszer, 2019-ben tudta megelőzni a La Ligát.
A top tízbe a brazil mellett további három dél-amerikai – az argentin, a kolumbiai és a paraguayi – nemzeti bajnokság fért be, a kontinentális összevetésben azonban Európa az első, amelynek 14 nemzeti bajnoksága is ott van a legerősebb húsz között.
Az IFFHS negyven ország bajnokságát rangsoroló listájára nem került fel a magyar NB I, míg a román 1. Liga a 21. helyet foglalja el.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Magyarországi játékossal bővült az FK Csíkszereda élvonalbeli együttesének kerete, a középpályás Horváth Artúr kölcsönben az MTK Budapesttől érkezett.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!