A fennállásának idén 120. évfordulóját ünneplő csíkszeredai labdarúgás történetének egyik mélypontja az 1990-es évek végén volt. Azokban az években Csíkban nem létezett szakszerű labdarúgás-utánpótlásképzés.
Ezt a hiányosságot próbálta pótolni 24 évvel ezelőtt Burus Csaba testnevelő tanár és labdarúgó-szakember a Start 2000 SE megalapításával.
Burus Csaba és Gál Ervin edzők csapata, a Start 2000, tíz éven át kiváló eredményekkel képviselte Csíkszeredát a megyei és országos gyermek-, majd ifjúsági futballbajnokságokon. Az együttes 2010-től VSK Csíkszereda néven működött, majd 2013 szeptemberében beindult a teljesen új alapokra helyezett Székelyföld Labdarúgó Akadémia.
Burus Csaba alig 48 évesen, 2016 decemberében hunyt el. Gál Ervin, a Start 2000 első csapatának másik edzője minden évben részt vesz a találkozón.
A hagyományos év végi találkozójukat az Ilyés Róbert által működtetett sátortetős fedett pályán tartották. A Start 2000 egykori tagjai egy jót futballoztak, majd egy pohár sör mellett nosztalgiáztak. Megemlékeztek a Start 2000 két elhunyt alapítójáról, Burus Csabáról és Kopacz Istvánról.
A csapat tagjai közül sokan az ország különböző részein élnek, de vannak, akik többéves angliai, illetve németországi munka után tértek haza. Van, aki informatikus lett, más grafikus, állatorvos, autófestő-bádogos, magánvállalkozó, beszerző vagy értékesítő, de a foci iránti szeretetük mindvégig megmaradt.
A jelenlévők közül többen még aktívan játszanak nagypályán az alsóbb ligákban, míg Szőcs László a Sepsi SIC-, Sándor Levente pedig a Gyergyóremetei Kereszthegy első-, illetve másodosztályú teremlabdarúgó-együttesének meghatározó tagja. Hodgyai László ma már edzőként dolgozik a Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál.
A mellékelt felvételen a 2024. december 27-én este megtartott találkozó résztvevői láthatók az Ilyés Róbert-sátorban.
Felső sor, balról jobbra: Nagy Nándor, Ambrus Szabolcs, Szabó Zsolt, Hodgyai Zoltán, Szőcs László, Hodgyai László, Varga Attila és Gál Ervin edző.
Alsó sor, balról jobbra: Kolumbán Zsolt, Alex Braic, Varga Sándor, Cristi Butunoi, Eduard Moscu, Szakács Szilárd, Sándor Levente és Tamás Nándor.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Heves zápor csapott le kedden Székelyudvarhelyre és az udvarhelyszéki településekre. A rövid ideig tartó, de rendkívül intenzív esőzés miatt több utcán megállt a víz, pincéket öntött el a csapadék, a falvakban pedig kisebb áradásokat okozott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!