Hirdetés

Idén is találkoztak, nosztalgiáztak a Csíkszeredai Start 2000 futballcsapat tagjai

A Csíkszeredai Start 2000 csapatának idei találkozóján részt vevők csoportképe
Fotó: Dobos László

2024. december 28., 13:57

A két ünnep között tartja meg minden évben találkozóját a Csíkszeredai Start 2000 labdarúgócsapat. A 21. század első éveiben átélt emlékeiket elevenítették fel, egy jót futballoztak, majd a harmadik félidőben egy pohár mellett nosztalgiáztak.

2024. december 28., 13:57

A fennállásának idén 120. évfordulóját ünneplő csíkszeredai labdarúgás történetének egyik mélypontja az 1990-es évek végén volt. Azokban az években Csíkban nem létezett szakszerű labdarúgás-utánpótlásképzés.

Hirdetés

Ezt a hiányosságot próbálta pótolni 24 évvel ezelőtt Burus Csaba testnevelő tanár és labdarúgó-szakember a Start 2000 SE megalapításával.

Burus Csaba és Gál Ervin edzők csapata, a Start 2000, tíz éven át kiváló eredményekkel képviselte Csíkszeredát a megyei és országos gyermek-, majd ifjúsági futballbajnokságokon. Az együttes 2010-től VSK Csíkszereda néven működött, majd 2013 szeptemberében beindult a teljesen új alapokra helyezett Székelyföld Labdarúgó Akadémia.

Burus Csaba alig 48 évesen, 2016 decemberében hunyt el. Gál Ervin, a Start 2000 első csapatának másik edzője minden évben részt vesz a találkozón.

A hagyományos év végi találkozójukat az Ilyés Róbert által működtetett sátortetős fedett pályán tartották. A Start 2000 egykori tagjai egy jót futballoztak, majd egy pohár sör mellett nosztalgiáztak. Megemlékeztek a Start 2000 két elhunyt alapítójáról, Burus Csabáról és Kopacz Istvánról.

A csapat tagjai közül sokan az ország különböző részein élnek, de vannak, akik többéves angliai, illetve németországi munka után tértek haza. Van, aki informatikus lett, más grafikus, állatorvos, autófestő-bádogos, magánvállalkozó, beszerző vagy értékesítő, de a foci iránti szeretetük mindvégig megmaradt.

A jelenlévők közül többen még aktívan játszanak nagypályán az alsóbb ligákban, míg Szőcs László a Sepsi SIC-, Sándor Levente pedig a Gyergyóremetei Kereszthegy első-, illetve másodosztályú teremlabdarúgó-együttesének meghatározó tagja. Hodgyai László ma már edzőként dolgozik a Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál.

A mellékelt felvételen a 2024. december 27-én este megtartott találkozó résztvevői láthatók az Ilyés Róbert-sátorban.

•  Fotó: Dobos László Galéria

Fotó: Dobos László

Felső sor, balról jobbra: Nagy Nándor, Ambrus Szabolcs, Szabó Zsolt, Hodgyai Zoltán, Szőcs László, Hodgyai László, Varga Attila és Gál Ervin edző.

Alsó sor, balról jobbra: Kolumbán Zsolt, Alex Braic, Varga Sándor, Cristi Butunoi, Eduard Moscu, Szakács Szilárd, Sándor Levente és Tamás Nándor.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Tizenegy játékosától búcsúzott el az FK Csíkszereda

Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.

A Sepsi OSK stadionjában játssza európai kupameccsét a Kolozsvári U – hivatalos

Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.

Székelyhon

Szétzúzta a vihar a Tatár-dombi kápolnát

Hatalmas erővel csapott le a szélvihar a Gyergyószárhegy határában álló kapolnára kedden délután. A vihar teljesen megrongálta a szabadtéri létesítményt.

`
Krónika

Mikes-leszármazott és Secuiana-vezető is érintett lehet a 9,2 millió lejes háromszéki büntetőügyben

Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.

Krónika

Fogyatékkal élőket kihasználó illegális otthonokra csaptak le Bihar megyében

Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.

Főtér

Nem engedhetjük meg magunknak, hogy kirúgjuk egymást verőfényes csütörtöki napokon

Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.

Ez is érdekelheti

Mennyit ér Székelyföld amatőr focija, kik kaptak minősítést?

Nem csupán szakmai elismerést jelent a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új minősítési rendszere: a besorolás a megyei bajnokok számára is kulcsfontosságú, hiszen enélkül a 3. Ligába jutásért rendezett osztályozón sem indulhatnak.

Szabadságot a szurkolóknak! Elfogadták a Paraschiv-törvényt

Ha valaki rendszeresen jár focimeccsekre, hallhatja, hogy függetlenül a csapatoktól, rivalizálástól és az eredménytől, a szurkolók egy adott pillanatban kórusban rázendítenek: „Szabadságot a szurkolóknak!”

Pászka szögletből tekert gólt, bejutott a Duna Kupa döntőjébe az FK Csíkszereda

Remek teljesítményt nyújtott az FK Csíkszereda a Dunaszerdahelyen zajló Duna Kupa elődöntőjében. A piros-feketék 3–1-re legyőzték a regnáló magyar bajnok Győri ETO FC-t, így bejutottak a felkészülési torna döntőjébe.

Tizedszer találkoznak a székelyföldi és magyarországi fiatal labdarúgók

Három székelyföldi és három magyarországi együttes részvételével kezdődött el hétfőn délelőtt Csíkszeredában a jubileumi, 10. Székely-Magyar Utánpótlás Labdarúgó Torna, amelynek középpontjában idén is a sport és az összetartozás áll.

Megálljt parancsolt Ukrajna a magyar válogatottnak, bronzéremmel zárták az Eb-t

Véget ért a magyar minifutball-válogatott remek Európa-bajnoki szereplése Pozsonyban. Trencsényi János legénysége nem tudta kiharcolni a döntőbe jutást Ukrajna ellen, de így is dobogós helyen zárta a kontinenstornát.

Szerbia megállította a román csapatot, a magyarok elődöntősök a minifutball Európa-bajnokságon

Véget ért Románia számára a pozsonyi minifutball Európa-bajnokság, miután a negyeddöntőben 6–4-es vereséget szenvedett a címvédő Szerbiától. A magyarok magabiztos sikerrel léptek tovább az elődöntőbe.

Kétszer is egyenlített, szétlövésekkel jutott negyeddöntőbe a magyar válogatott

Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.

Csoportelsőként jutott tovább Románia a minifutball Európa-bajnokságon

Háromgólos győzelemmel zárta a csoportkört a román minifutball-válogatott. A Georgia elleni 3–0-s sikerrel veretlenül, a D csoport első helyén jutott be a pozsonyi Európa-bajnokság nyolcaddöntőjébe.

Négy ponttal zárta a csoportkört a magyar válogatott a minifoci-Eb-n

A magyar minifutball-válogatott pénteken gól nélküli döntetlent játszott Kazahsztánnal a pozsonyi Európa-bajnokságon, így négy ponttal, csoportharmadikként zárta az E csoport küzdelmeit. A továbbjutásról csak szombaton születik döntés.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!