A hazai együttes az idei kupakiírásban már játszott, a Sellenberk otthonában nyert 4–0-ra, magabiztosan jutott a csoportkörbe. Az utóbbi időben viszont nem lehetnek elégedettek a bajnokságban nyújtott teljesítményükkel, előző öt ligameccsüket egyaránt elbukták, így 14 játéknapot követően a kilencedik helyet foglalják el.
A háromszéki alakulatnak idén még nem kellett bizonyítania a kupában, rögtön a csoportkörben csatlakoznak a sorozathoz. Cristiano Bergodi legénysége is felemás formát mutat, legutóbb a Kolozsvári CFR-től kaptak ki 2–1-re, azt megelőzően a Konstancai Farul múlta felül őket 1–0-ra. Jelenleg a hatodik helyet foglalják el a román pontvadászatban, öt győzelem, négy döntetlen és öt vereség az eddigi mérlegük.
A két fél korábban mindössze háromszor találkozott egymással, a Sepsi OSK még sosem kapott ki a Petrolultól. 2020-ban a háromszékiek kupameccsen verték meg őket 1–0-ra a negyeddöntőben, ugyanebben az évben egy barátságos meccsen is összemérhették erejüket, akkor a szentgyörgyiek 5–4-re nyertek.
Utoljára júliusban mérkőztek meg az alapszakasz harmadik játéknapján, akkor 0–0-s állásnál Matei hibázott büntetőt, majd a 84. percben Tudorie révén egyenlítettek a háromszékiek, így egy pontot elhoztak Ploieşti városából.
Bizakodva várhatja az összecsapást a vendégcsapat, összességében pozitív mérleggel rendelkezik aktuális ellenfelével szemben, valamint nincsenek hiányzói, a teljes keret Cristiano Bergodi rendelkezésére áll, akár a legerősebb kezdőcsapatot is pályára küldheti.
Az összecsapást csütörtökön 18.15-től rendezik, a találkozót élőben közvetíti a Digi Sport 1, az Orange Sport 1, valamint a Prima Sport 1 televíziós csatorna.
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Rendőrségi eljárás indult egy kolozsvári buszon történt incidens miatt, amely során magyarul beszélő fiatalokat ért verbális támadás. Az ügyben gyűlöletkeltés gyanújával vizsgálódnak a hatóságok, szemtanúkat keresnek.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!