Vasárnap késő délután Medgyesen rendezték a labdarúgó 1. Liga erdélyi összecsapását, mivel a nagyszebeni stadion felújítás alatt van. A Hermannstadt egészen jól indította a meccset, egy szögletet követően már az 5. percben bevette az Aradi UTA kapuját.
Az irányítást a vendégek fokozatosan vették át, kiegyenlíteni a második játékrészben tudtak. Jobban bírta a végét a Bálint László által felkészített együttes, akár a diadalt jelentő gólt is megszerezhette volna, de megmaradt az 1–1 a lefújásig.
Ez volt az UTA ötödik döntetlenje ebben az idényben, továbbra sem kapott ki idegenben az újonc, a tizedik a tabellán. A nagyszebeniek is veretlenek az elmúlt négy fordulóban, hatodikok a rangsorban.
Labdarúgó 1. Liga, 7. forduló:
Nagyszebeni Hermannstadt–Aradi UTA 1–1 (1–0),
gólszerzők: Addae (5.), illetve Hora (75.).
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közotti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Gazdát cserélt Románia egyik legdiszkrétebb luxusingatlana: a Nicolae Ceaușescu néhai kommunista diktátor számára 1985-ben épített vadászpavilon, a ma Hadar Chalet néven ismert hegyvidéki rezidencia.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!