Csütörtök este a Gloria Buzău és a Bukaresti Rapid gól nélküli mérkőzésével elrajtolt a 2. Liga 17. fordulója.
A jó formában lévő FK Csíkszereda az előző fordulóban a Resicabányai MSC legyőzésével felsőházi rájátszást érő helyre lépett elő. Az alapszakaszból hátramaradt öt fordulóban pedig megerősítheti pozícióját. Első lépésként szombaton délelőtt 11 órától a Temesvári Ripensia otthonában játszik.
Mivel a román sportcsatornák közül egyik sem közvetíti a meccset, az FK vezetőségének sikerült elérnie, hogy a találkozót az Erdélyi Magyar Televízió műsorára tűzze, továbbá a csíkiak Youtube-csatornáján is élőben lehet nézni a mérkőzést, Ráduly Róbert Kálmán kommentálásával.
Amúgy a Ripensia bravúros pontszerzéssel kezdte 2021-et, a Bukaresti Rapid otthonában a 74. percben még kétgólos hátrányban volt, ám sikerült döntetlenre mentenie a találkozót.
A temesvári kiszállás után újabb idegenbeli mérkőzés vár majd az FK-ra, amikor Valentin Suciu legénysége a jelenleg harmadik helyen található Rapid otthonába látogat.
Akárcsak az előző szezonban, idén is halmozza a döntetleneket a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, legutóbbi hat meccse egyaránt pontosztozkodással ért véget. Az Academica Clinceni elleni hazai 0–0 volt az idei szezonban a tizenharmadik döntetlen.
A ponthullatások ellenére sikerült megőriznie felsőházi rájátszásos helyét, a háromszékiek továbbra is a negyedikek, ám az FC Botoșani pontszámban utolérte Leo Grozavu csapatát, míg az Academica csupán két egységnyire található.
A Sepsi vasárnap 18 órakor a 14. helyen található, a szezonban mindössze négy meccset nyert FC Hermannstadttal játszik Medgyesen.
Egy siker esetén a háromszéki csapat nagy lépést tenne a felsőház felé, hiszen az FC Botoșani az éllovas FCSB-t, míg a Clinceni az egyre jobb formába lendült Astrát fogadja. A mérkőzést a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport élőben közvetíti.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Teljesen megsemmisült egy mintegy 200 négyzetméteres épület a hétfő hajnalban keletkezett tűzben Madéfalván. A lángokat csaknem háromórás beavatkozás után sikerült megfékezni.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!