Mindkét együttes vereséggel kezdte a pontvadászatot, az SZFC a CS Blejoi otthonában maradt alul 2–0-ra, míg mai házigazdája a Brassói Kids Tâmpa vendégeként kapott ki 3–1-re. A szombati bajnokit kihagyta, a mai kupameccsen már bevethető Simó Csongor és Marucza Csanád, azonban Cătălin Savin kisebb sérüléssel bajlódik, játéka kérdéses.
Az SZFC hétfőn bejelentette, hogy az Universitatea Craiovától ismét egy évre kölcsönvették Denis Guțăt, a középpályás a szombati bajnokin lesz játékra kész.
„Arról, hogy ki fog játszani, edzőnk, Cătălin Rădulescu fog dönteni, de biztosan lesz változás a kezdő tizenegyben. Most az a legfontosabb, hogy frissek maradjunk a bajnokságra, hiszen szombaton nagyon nehéz mérkőzésünk lesz Zernyesten. Ennek ellenére a kupában a Brassói SR ellen is a győzelemre játszunk, mindent megteszünk a továbbjutásért. Ügyes csapatunk van, de idő kell ahhoz, hogy összeálljon a játék, hiszen sok új és fiatal játékos érkezett hozzánk, kicserélődött a keret” – mondta László Zsolt, az SZFC csapatmenedzsere.
A Kézdivásárhelyi SE a CSM Focșani 2007 együttesét fogadja, míg a Nyárádtői Unirea a Kolozsvári Viitorul vendége lesz. A mérkőzések 17.30-kor kezdődnek, döntetlen esetén hosszabbítás következik.
Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Nagyszabású keresőakció zajlik Háromszéken, az Olt mentén. A rendőrök járműveket és az erdős területeket ellenőrzik, hogy megtalálják az ismeretlen férfit, aki egyes feltételezések szerint a mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottja, Emil Gânj lehet.
Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.
A parajdi turizmus évtizedeken át szinte egyet jelentett a sóbányával. A bányakatasztrófa sújtotta székelyföldi település idegenforgalmának helyzetét Moldován László, a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke ismertette a Krónikával.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!