Az alsóház két, viszonylag jó formában lévő csapata találkozott egymással a 22. forduló szombati játéknapjának kora délutáni mérkőzésén.
Az első félidőben kevés gólhelyzetet tudtak kidolgozni a felek, a legnagyobb lehetőség a vendégek előtt adódott, Malele fejesénél nagyot kellett mentenie a házigazdák kapusának.
A szünet után az Astra játszott veszélyesebben, ennek ellenére mégis a pitești-iek kereültek előnybe Ionuț Șerban távoli találatával. A hajrához közeledve beívelt szabadrúgás után Luka Maric közelről lőtt a hálóba, ezzel az FC Argeș eldöntötte a pontok sorsát. Ezután az Astra gyorsan visszajöhetett volna a meccsbe, de Boe-Kane gólját les miatt érvénytelenítették.
A kétgólos vendégsikerrel a két csapat helyet cserélt a ranglistán, az élvonalban újonc FC Argeș feljött a 12. helyre, egy ponttal megelőzte az Astrát.
Bár a klub hivatalos megerősítése még várat magára, a Székely Sport információi szerint eldőlt: két neves magyar középpályással, Kleinheisler Lászlóval és Tajti Mátyással is megegyezett a Szuperligában szereplő FK Csíkszereda.
Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Sajátos ellentétre derült fény a 166 fős lakosságú Krassó-Szörény megyei Temesfőn: miközben az alapvető szolgáltatások is hiányoznak, a polgármester luxus közlekedési eszközt használ.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!