A mérkőzéseket még március végén kellett volna lejátszani, de a koronavírus-járvány miatt ezeket előbb júniusra halasztották, majd később ismét elnapolták, végül október elejét jelölték ki az új, végleges időpontnak. A magyar és a román nemzeti együttes párharcai azonos időpontban, csütörtökön 21.45-től (élőben az M4 Sporton, illetve a Pro TV-n) kezdődnek: Marco Rossi csapata Szófiában Bulgária, Mirel Rădoi gárdája Reykjavíkban Izland vendégeként játszik.
A győztesek november 12-én Bulgáriában vagy Magyarországon sorsdöntő összecsapást vívnak a jövőre halasztott kontinenstornára való kijutásért.
A magyar és román válogatottnak viszonylag jól sikerült a hangolás a pótselejtezőre, hiszen a szeptember elején újraindult Nemzetek Ligája B divíziójában biztató teljesítményt nyújtottak, és a kedvező eredmények sem maradtak el.
Magyarország bravúrral 1–0-ra győzött Törökországban, illetve 3–2-re kikapott otthon Oroszországtól, de háromgólos hátrányból fel tudott állni, és megvolt a lehetősége a döntetlenre. Románia hazai pályán emberelőnye ellenére csak 1–1-et játszott Észak-Írországgal, de Ausztriában javított, ahol 3–2-re sikerült nyernie.
Ami az ellenfeleket illeti, ennél gyengébb eredményeket értek el: az ugyancsak B divíziós bolgárok otthon 1–1-es döntetlenre végeztek Írország ellen, illetve 1–0-ra veszítettek Wales otthonában, míg az A divízióban érdekelt izlandiak hazai pályán Angliától 1–0-s, Belgium vendégeiként 5–1-es vereséget szenvedtek.
A rendkívüli fontosságú mérkőzések előtt az együtteseket nem kerülték el a keretgondok. A román válogatott csapatkapitánya, Vlad Chiricheș kénytelen kihagyni az izlandi összecsapást, mivel klubja, az olasz Sassuolo vasárnapi bajnokiján megsérült, és nem tudja vállalni a mérkőzést.
Mellette az ugyancsak hátvéd poszton játszó Ionuț Nedelcearu is kikerült a keretből, ő azonban egészen más okok miatt: a hétfői átigazolási időszak zárásán Athénba utazott, hogy aláírja szerződését az AEK-kel, és már nem tudott visszaérni a válogatott kötelező tesztelésére.
A két védő helyére Mirel Rădoi szövetségi kapitány a Kolozsvári CFR-től Cristian Maneát, az Universitaea Craiovától pedig Mihai Bălașát hívta be a keretbe.
Az már múlt héten biztossá vált, hogy a magyar válogatott legjobbja, Szoboszlai Dominik lemarad a pótselejtezőről, mivel az osztrák RB Salzburg több játékosa megfertőződött a koronavírussal.
A keret minden tagja karanténba került, a klub pedig egyik labdarúgóját sem engedte el hazája válogatottjához.
A magyar keret még egy helyen változott, a keddi edzésen megsérült a harmadik számú kapus, a Mol Fehérvárnál játszó Kovácsik Ádám, akinek helyére Hegedüs Lajos (Paksi FC) került.
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) múlt heti döntése értelmében az általa szervezett sorozatokban, így az Eb-pótselejtezőkben korlátozott számban visszatérhetnek a szurkolók – kizárólag a hazai csapatok drukkerei – a stadionokba, ez a határozat azonban csak azokra az országokra vonatkozik, ahol a hatóságok engedélyezik a nézők belépését a sportrendezvényekre.
Az izlandi mérkőzést nagy valószínűséggel zárt kapuk mögött játsszák, a hatóságok ugyanis a járványhelyzetre való tekintettel, illetve a szigetországban az esetszámok növekedésével nem engedélyezik a nézők jelenlétét a stadionban.
Mivel Bulgáriában nem annyira rossz a járványhelyzet, a magyarok nézők – igaz, csak bolgárok – előtt játszhatnak, a szervezők legkevesebb négyezer szurkolónak biztosítanak belépőt.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!