Idegenbeli sikerrel indította a felsőházat a Nyárádtői Unirea

Sebestyén Ervin 2024. március 30., 20:15 utolsó módosítás: 2024. március 30., 20:16

Fontos mérkőzést nyert a Nyárádtői Unirea a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának felsőházi rájátszásában, amely az első játéknapon 2–1-es győzelmet aratott a Medgyesi SK otthonában.

Nagyon fontos meccset nyert meg a nyárádtői gárda. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Péntek délután rendezték a rájátszás nyitómeccsét, az éllovas Besztercei Gloria 3–0-ra győzött a Gyulafehérvári CSU ellen, így megerősítette első helyét a tabellán. Ennek megfelelően győzelmi kényszerbe került a Nyárádtői Unirea, amely sikerrel vette az akadályt és nem nőtt a két gárda közti különbség.

Szombaton 15 órától a Medgyesi SK otthonában lépett pályára, Victoraș Astafei révén már a 20. percben sikerült megszerezni a vezetést, Bogdan Piper találatával pedig még szünet előtt kettőre nőtt az előny (0–2). A második játékrész elején hiába szépítettek a hazaiak, az egyenlítés nem jött össze, így a Nyárádtői Unirea nagyon fontos három pontot szerzett, előrelépett a második helyre, viszont így is hét egység a lemaradása a beszterceiekkel szemben.

Labdarúgó 3. Liga, 9-es csoport, felsőházi rájátszás, 1. forduló:
Medgyesi SK–Nyárádtői Unirea 1–2 (0–2),
gólszerzők: Mihai Petra (52.), illetve Victoraș Astafei (20.), Bogdan Piper (45.).

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 9-es csoport, felsőházi rájátszás, 1. forduló

2024. 03. 29. 15:00Besztercei GloriaGyulafehérvári CSU3-0
2024. 03. 30. 18:01Medgyesi SKNyárádtői Unirea1-2