Idegenbeli és hazai 1–1-et jegyeztek a magyar együttesek

Székely Sport 2021. július 08., 23:17

Nem nyertek, igaz, nem is szenvedtek vereséget a magyar csapatok a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének odavágóin.

A Puskás Akadémiának hátrányból sikerült az egyenlítés Fotó: Facebook/Puskás Akadémia

A Puskás Akadémia 1–1-es döntetlent ért el a finn Inter Turku vendégeként a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének első fordulójában, a párharc csütörtöki első mérkőzésén.

Több nagy gólszerzési lehetősége volt a Puskás Akadémiának az első félidőben, de ezek kimaradtak, előfordult, hogy a kapufa mentette meg a hazaiakat.

A fordulást követően kijött a szorításból a finn együttes és az 59. percben Källman révén megszerezte a vezetést. A felcsútiak játékából eltűnt a veszély, mégis Plsek szép lövésével egyenlíteni tudtak a 76. percben. A hajrában a Puskás Akadémia járt közelebb a győzelemhez, de csak kapufáig jutottak.

Hiába szerzett vezetést Marcel Heister látványos lövésével a hajrában a Mol Fehérvár, az örmény Ararat Jereván hasonlóan nagy góllal egyenlített, így 1–1-ről várják a felek az Európai Konferencia-liga selejtezőjének visszavágóját.

A visszavágókat egy hét múlva rendezik.

Labdarúgó Konferencia-liga, selejtező, 1. forduló, első mérkőzés:

Inter Turku–Puskás Akadémia FC 1–1 (0–0), gólszerzők: Källman (59.), illetve Plsek (76.).

Mol Fehérvár–Ararat Jereván 1–1 (0–0), gólszerző: Heister (84.), illetve Pobulic (90+3.).