Húsvéti ajándék az FK Csíkszeredától, legyőzték a Metaloglobust

Dobos László 2023. április 08., 13:44

Győzelemmel mutatkozott be hazai mérkőzésen az FK Csíkszereda kispadján Ilyés Róbert vezetőedző. A csíki futballcsapat szombaton délben 2–1-re nyert a Bukaresti Metaloglobus ellen a labdarúgó 2. Liga alsóházi rájátszásában.

Egész héten havazott Csíkszeredában, a stadion gyepszőnyege azonban nagyon jó minőségű volt – szép futballra alkalmas. Kevés, közel 300 néző volt kíváncsi a nagyszombati mérkőzésre, de akik kilátogattak, nem bánták meg, egy látványos találkozónak lehettek szemtanúi.

A Lokálpatrióták által lelkesített hazai csapat kiválóan kezdett, már a 10. percben megszerezte a vezetést, amikor Csiszér Balázs jobb oldalról kapu elé lőtt labdáját Kovács Lóránt balról, kapásból a hosszú alsóba lőtte (1–0).

A 20. percben újabb gólt ért el az FK, egy szöglet után, kavarodásból, Dino Stančičhoz kerül a labda, aki közelről a hálóba bombázta (2–0). Szünetig a hazaiktól Stančič, a vendégektől pedig Huiban lövése jelentett veszélyt.

A második félidőt határozottabban kezdték a vendégek, és a 47. percben sikerült szépíteniük. Egy tizenhatoson belül történt szabálytalanságért tizenegyeshez jutottak, a büntetőt pedig Dragoș Huiban a jobb alsóba lőtte (2–1).

A mérkőzés végéig még két nagy helyzete volt a bukaresti csapatnak, Zukanović közelről fölé lőtt, majd a 88. percben Gyenge bravúrral mentette szögletre Milea lövését. De növelhette volna előnyét az FK is, a 90. percben Eperjesi lövését lábbal mentette szögletre Gavrilaș, a bukarestiek hálóőre.

Egy látványos mérkőzés volt, amelyen mindkét csapat előnyben részesítette a támadójátékot (10:6 volt a szögletarány), az FK Csíkszereda pedig ezzel a győzelemmel – a hátralévő mérkőzésektől függetlenül – matematikailag is elkerülte a kiesést.

Labdarúgó 2. Liga, alsóházi rájátszás, 3. forduló, A csoport:

FK Csíkszereda–Bukaresti Metaloglobus 2–1 (2–0).

Gólszerzők: Kovács Lóránt (13.) és Dino Stančič (20.), illetve Dragoș Huiban (48., büntetőből).
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Csiszer Balázs (Eperjesi Gábor, 84.), Kovács Márk, Kelemen Dávid, Apró Claudiu, Peter Gal-Andrezly, Veres Szilárd (Csürös Attila, 70.), Szondi Botond (Andrei Gheralia, 70.), Szufián Dzsebari, Kovács Lóránt (Omar El Sawy, 84.), Dino Stančič (Jelena Richárd, 77.). Stáb: Ilyés Róbert (vezetőedző), Bajkó Barna (másodedző), Albu László (másodedző), Nagy Barna (kapusedző), Vellai áron (erőnléti edző), dr. Bachner István (sportorvos), Claudiu Cazan (a csapat képviselője).
Metaloglobus: George Gavrilaș – George Caramalău, Constantin Dima, Milos Zukanovics, Georgian Honciu, Dragoș Huiban (Adrian Sârbu, 81.), Andrei Sava, Alexandru Gheorghe (Aurelian Ciuciulete, 67.), Paul Chidran (Alberto Olaru, 46.), Ianis Mihart (Laurențiu Lis, 35.), Petre Goge (Răzvan Milea, 46.). Stáb: Eusebiu Tudor (vezetőedző), Vlad Ștef (másodedző), Costică Dumitru (kapusedző), Florin Drăghici (erőnléti edző), Consrantin Righel (gyúró), Gigel Coman (menedzser).
Játékvezetők: Andrei Antonie (Bukarest), Alexandru Florian Vișan (Galac) és Mihai Marian Ionescu (Bradu). Tartalék játékvezető: Gabriel Mihuleac (Jászvásár). Megfigyelők: Cristian Petrean (Vajdahunyad) és Ioan Duma (Nagyszeben).