Hozta a kötelezőt, feljött a harmadik helyre az FCSB

Székely Sport 2021. szeptember 25., 23:29 utolsó módosítás: 2021. szeptember 25., 23:31

Sokgólos meccset játszott a fővárosi és a clinceni-i együttes a bukaresti Nemzeti Arénában. Az erőviszonyoknak megfelelően a FCSB gyűjtötte be a három pontot.

Két mérkőzést rendeztek a labdarúgó 1. Liga tizedik fordulójának szombati játéknapján és egyik helyszínen sem történt különösebb meglepetés. A délutáni találkozón az FC Argeș és a Chindia Târgoviște játszott gól nélküli döntetlent Pitești-en, míg este a FCSB ötgólos csatában múlta felül a ligautolsó Academica Clinceni-t.

Az FK Csíkszeredát a kupában búcsúztató Chindia büntetőből kerülhetett volna előnybe az FC Argeș ellen, de a Daniel Popa által elvégzett tizenegyest a 25. percben hárítani tudta Alexandru Greab. A hazaiak több gólszerzési lehetőséget dolgoztak ki a találkozón, de hiába, a végén osztoztak a pontokon a középmezőnyhöz tartozó csapatok.

Ahogy az várható volt, a FCSB legyőzte a fővárosi klubbal egyébként jó viszonyt ápoló Academica Clinceni-t. A piros-kékek tíz perc után már kettővel vezettek, Claudiu Keșerü és Paulo Vinicius is betalált, ám a sereghajtó szépíteni tudott a félidő végén. A második játékrészben Ianis Stoica állította vissza a kétgólos különbséget, Edward Iordănescunak azonban izgulnia kellett a végén, hiszen a hajrában Bautista Cascini, a Clinceni argentin középpályása is eredményes volt.

A FCSB végül behúzta a kötelező győzelmet, s ezzel előlépett a harmadik helyre.

A forduló érdekesebb mérkőzései csak ez után következnek, az Aradi UTA–Kolozsvári CFR rangadót vasárnap este 21 órától rendezik, míg a Sepsi OSK hétfőn 18 órától a Medgyes vendége lesz.