Hosszú évek óta folyamatos egészségügyi gondok gyötörték, Helmut Duckadam már négy évvel ezelőtt is arra panaszkodott, hogy nagyon megunta ezt a rengeteg orvosi beavatkozást. Szeptemberben ismét kés alá feküdt, ezúttal nyílt szívműtétet hajtottak végre, azt követően viszont teljes mértékben optimista volt és abban bízott, hogy felépül. Mindenkit váratlanul ért, hogy december 2-án, hétfőn a szervezete feladta a harcot és elhunyt.
Helmut Duckadam a Bukaresti Steaua együttesével kétszer nyert bajnokságot, egyszer Román Kupát, illetve 1986-ban elhódította a Bajnokcsapatok Európa-kupáját. A sevillai döntő hőse volt, hiszen a 0–0-val végződött összecsapás rendes játékideje és hosszabbítása után a Barcelona elleni tizenegyespárbajban egymás után négy büntetőt is kivédett. Ugyanabban az évben megválasztották Romániában a legjobb játékosnak, és a nyolcadik helyen végzett az Aranylabda szavazáson.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!