A szombat esti döntőben az angol gárda a dél-amerikai Libertadores Kupa győztesével, a brazil Palmeirasszal játszott a trófea megszerzéséért.
A gól nélküli első félidő után a Chelsea szerezte meg a vezetést, de nem sokkal később a Palmeiras büntetőből egyenlített. A rendes játékidőben több találat már nem született, így következhetett a hosszabbítás, amelynek végén Kai Havertz tizenegyesből lőtt találatának köszönhetően a Chelsea diadalmaskodott.
A Chelsea a 2012-ben elvesztett finálé után először érdemelte ki a trófeát, a Palmeirasnak ez volt a második döntője, mindkettőben alulmaradt.
Az Abu-Dzabiban megrendezett tornán az egyiptomi Al-Ahli fennállása során harmadszor szerezte meg a bronzérmet, miután a harmadik helyért lejátszott találkozón 4–0-ra legyőzte a szaúd-arábiai Al-Hilalt.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!