Hirdetés

Hosszabb távra terveznek: Marco Rossi marad a magyar válogatott élén

Marco Rossi olyasvalamit tett le az asztalra, ami korábban csak keveseknek sikerült
Fotó: MTI/Czeglédy Zsolt

Biztossá vált, hogy Marco Rossi a következő években is a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya marad. A szurkolók által is nagyra becsült szakember 2030-ig hosszabbította meg szerződését a nemzeti csapat élén.

Újabb öt évre szóló bizalmat kapott Marco Rossi: a Magyar Labdarúgó Szövetség bejelentette, hogy a kapitány 2030. június 30-ig marad a válogatott kispadján. A hír aligha érkezett váratlanul, hiszen az olasz tréner az elmúlt években a nemzeti csapat arculatának meghatározó alakjává vált.

Rossi 2018 nyarán vette át az irányítást, és azóta két Európa-bajnokságra is kijuttatta a legénységét – olyasvalamit tett le az asztalra, ami korábban csak keveseknek sikerült.

Hirdetés

A stílusa, az őszinte nyilatkozatai, a szenvedélyes vezetői attitűdje gyorsan a közönség kedvencévé tették, miközben a pályán is eredményes futballt valósított meg.

A Nemzetek Ligájában és az Eb-selejtezőkön is több bravúros győzelmet könyvelhetett el a csapattal – többek között Anglia és Németország ellen is.

•  Fotó: MTI/Peter Lakatos Galéria

Fotó: MTI/Peter Lakatos

A legutóbbi Európa-bajnokság ugyan nem hozta meg az áttörést, de a válogatott ismét megmutatta, hogy stabil tényező lett az európai mezőnyben. Rossi regnálása alatt több fiatal futballista is bemutatkozott a nemzeti csapatban, és úgy tűnik, a kapitány tovább építi azt a közösséget, amely a jövőben akár a világbajnoki kijutást is elérheti.

A mostani hosszabbítás nemcsak stabilitást jelent, hanem egyértelmű üzenetet is: Magyarország a hosszú távú építkezést választotta. Marco Rossi pedig marad – ott, ahol már régóta otthon van.

Az olasz szakember irányítása alatt Magyarország 74 mérkőzésen 34 győzelmet, 17 döntetlent és 23 vereséget szenvedett el.

A magyar válogatott 2025-ös programja:

Június 6.: Magyarország–Svédország (felkészülési mérkőzés)
Június 10.: Azerbajdzsán–Magyarország (felkészülési mérkőzés)
Szeptember 6.: Írország–Magyarország (világbajnoki selejtező)
Szeptember 9.: Magyarország–Portugália (világbajnoki selejtező)
Október 11.: Magyarország–Örményország (világbajnoki selejtező)
Október 14.: Portugália–Magyarország (világbajnoki selejtező)
November 13.: Örményország–Magyarország (világbajnoki selejtező)
November 16.: Magyarország–Írország (világbajnoki selejtező)
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Történelmi siker: kijutott az idei téli olimpiára a két székelyföldi hódeszkás

Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.

Délután az FK Csíkszereda, este a magyar válogatottak meccsét nézhetjük

Izgalmakban gazdag nap vár ránk a képernyő előtt, számos sportág eseményeit követhetjük. A vasárnapi programból kiemelkedik az FK Csíkszereda első idei bajnoki mérkőzése, valamint a magyar kézi-, és vízilabda-válogatott újabb Európa-bajnoki összecsapása.

Székelyhon

Fiatalok csapódtak a póznának a BMW-vel Tusnádfürdőn

Baleset történt szombaton délután fél öt körül Tusnádfürdőn, a várost átszelő E578-as nemzetközi úton. Ketten megsérültek.

`
Krónika

„Takarodj Váradra!” Újabb városban fütyülték ki a román kormányfőt

Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.

Krónika

Sokkoló eset: egy 11 éves fiú fejbe lőtte az apját, miután az elvette tőle a játékkonzolját

Sokkoló eset történt az Egyesült Államokban: Pennsylvania államban egy 11 éves fiú lelőtte az apját, miután az elvette tőle a játékkonzolját.

Főtér

Nem akar népszerűtlen megszorításokat alkalmazni, inkább lemondott egy erdélyi város polgármestere – hírek szerdán

Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.

Ez is érdekelheti

Az isztambuli katlanban fújja a sípot Kovács István

Újabb érdekfeszítő párharcra delegálták a nagykárolyi játékvezetőt a labdarúgó Bajnokok Ligája főtábláján.

Bucsi Imre László: az ember, amikor kimegy a pályára zászlóval a kezében, felelősséget vállal

Közel 20 esztendeje bíráskodik, 14 éve pedig a román élvonalban tevékenykedik a sepsiszentgyörgyi Bucsi Imre-László partjelző. A civilben testnevelő tanárként dolgozó háromszéki bírót kérdeztük hivatásáról, annak árnyoldalairól és élményeiről.

Külön jegypénztárt kapnak a román fociszurkolók a vb-belépőkért

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) speciális jegyértékesítési ügymenetet hirdet azon válogatott drukkerei számára, amelyek a márciusi pótselejtezők után biztosítják helyüket a 2026-os világbajnokság mezőnyében.

Chivu rácáfolt a fanyalgókra, versenyben van a Scudettóért

Bizonyára sokan felvonták a szemöldöküket, amikor tavaly júniusban a csekély edzői tapasztalattal rendelkező Cristian Chivu váltotta Simone Inzaghit az Internazionale kispadján, nem sok esélyt adva a 44 éves román futballtrénernek.

Visszakerülhet a Szuperligába az FK Csíkszereda közönségkedvence

Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.

Semmire sincs pénze, nemhogy a focivébé-közvetítés megvételére a közszolgálati tévének

Komoly nehézségekkel küzd a Román Televízió (TVR ): a jelenlegi helyzetben nem tudja vállalni a 2026-os labdarúgó-világbajnokság mérkőzéseinek átvételét.

Éjszakai meccsek, bizonytalan reklámbevétel, felosztanák a focivébé közvetítését

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság közvetítési jogait Romániában az Antena 1 vásárolta meg. Tárgyalásokat kezdeményezett a Román Televízióval (TVR) egy esetleges sublicenc-megállapodásról. Ez pedig sokba kerül.

Kitehetik a keretből a Sepsi OSK korábbi húzóemberét

Nagyon kevés játéklehetőséget kapott az őszi idényben a török élvonalbeli csapatánál Marius Ștefănescu. Az edzőváltás után sem javult a helyzet, ráadásul az új szakvezető nem számol vele a szezon második részére.

Még mindig Puskás a legidősebb mesterhármast szerzett európai labdarúgó

Továbbra is Puskás Ferenc áll az élén annak a korlistának, amelyet az IFFHS vezet a mesterhármast – vagy éppen mesternégyest – idős korukban, klubcsapatukban a nemzetközi porondon szerző európai labdarúgókról.

Kovács István lecsúszott a dobogóról, francia kollégája végzett az élen

A futballstatisztikákkal foglalkozó nemzetközi szervezet, az IFFHS Kovács Istvánt a 2025-ös év negyedik legjobb játékvezetőjének választotta meg.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!