Hirdetés

Hivatalos: Ciprian Tătărușanu az AC Milanhoz igazolt

Visszatért Olaszországba a román válogatott hálóőr
Fotó: AC Milan/Twitter

2020. szeptember 12., 14:45

A román labdarúgó-válogatott 34 éves kapusa az Olympique Lyontól szerződött a Serie A-ban szereplő lombardiai egyesülethez. Szombaton már Stefano Pioli irányítása alatt edzett Milánóban.

2020. szeptember 12., 14:45

Beigazolódtak az elmúlt napok sajtóhírei, Ciprian Tătărușanu távozott a BL-elődöntős Olympique Lyontól és az AC Milannál folytatja pályafutását. A román válogatott első számú kapusának játékjogáért 500 ezer eurót fizetett a neves olasz labdarúgóklub.

Hirdetés

A 34 éves hálóőr klubváltását már hét közben nyilvánosságra hozta Gianluca Di Marzio olasz sportújságíró-transzferguru, az érintett klubok hétvégén megerősítették az átigazolás tényét.

Tătărușanu 2019 nyarán igazolt Lyonba, de a portugál Anthony Lopes mellett mindössze hat mérkőzésen kapott lehetőséget. A bukaresti labdarúgóra az AC Milánnál is cserekapusként számítanak.

A vörös-feketéknél Gianluigi Donnarumma a rendszeres kezdő a poszton, a keretnek ugyanakkor Antonio Donnarumma (előbbi bátyja) és egy 18 éves dán fiú, Andreas Jungdal is tagja. Az acmilan.com közleménye szerint Tătărușanu az egyes számú mezt választotta, a rutinos román kapus szombaton már új csapattársaival edzett a Milanello sportbázison.

Stefano Pioli együttese az elmúlt idényben a hatodik helyet szerezte meg a Serie A-ban, így az Európa Liga második selejtezőkörében szerepelhet. Az Olasz Kupában elődöntős milánóiak szeptember 17-én az ír Shamrock Rovers vendégeként Dublinban játsszák szezonbeli első tétmeccsüket.

Tătărușanu három év után tért vissza az olasz élvonalba, 2014 és 2017 között a Fiorentinánál védett. A 68-szoros román válogatott kapus külföldön még a Nantes-nál légióskodott, míg Romániában a Juventus és a Steaua Bukarest, valamint a Besztercei Gloria csapatában játszott.

Érdekesség, hogy jelen pillanatban mindkét milánói topklubnak román származású a cserekpausa, az Interhez ugyanis nemrég visszatért a legutóbbi szezonban a Genoánál és a Parmánál is kölcsönben szereplő Ionuț Radu.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Túl kicsi a stadionja, már nem játszhat élvonalbeli meccseket benne az FK Csíkszereda

Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.

Történelmi siker: feljutott a 3. Ligába a Kovásznai Kárpátok

Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.

Székelyhon

Kerékpározó kislányokat ütött el egy ittas sofőr – az egyik kiskorú életét vesztette

Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.

`
Krónika

Nyugdíjkifizetések: szép összeg érkezik az állami juttatás mellé

Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.

Krónika

Kiakadtak az oroszok egy erdélyi város polgármesterére az orosz zászló és himnusz betiltása miatt

Heves reakciót váltott ki Moszkvában, hogy Emil Boc, Kolozsvár polgármestere nem engedélyezte az orosz zászló kitűzését egy, a városban zajló sporteseményen.

Főtér

Miért szeretik jelenleg jobban az RMDSZ-t a románok, mint a magyarok?

És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?

Ez is érdekelheti

Hosszabbításban lőtt góllal jutott tovább Kanada

Sokáig úgy tűnt, hogy nem születik döntés a labdarúgó-világbajnokság első tizenhatoddöntőjében, ám Kanada a hosszabbítás hajrájában megtörte a jeget, és 1–0-ra legyőzte Dél-Afrikát, ezzel története során először bejutott a legjobb 16 közé.

Büntetőkkel maradt alul, ezüstérmes lett az FK Csíkszereda a Duna Kupán

Ezüstéremmel zárta a dunaszerdahelyi Duna Kupát az FK Csíkszereda. Szabó István együttese a vasárnap esti döntőben 1–1-es rendes játékidőt követően büntetőpárbajban maradt alul a házigazda DAC-cal szemben.

A csoportkör után már Franciaország az egyértelmű favorit az Optánál

Franciaország lett az Opta szuperszámítógépe szerint a rájátszás fő esélyese az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokságon, megelőzve Argentínát és Spanyolországot a csoportkör lezárása után.

Afrika fent, Ázsia lent

Afrika eddig a 48 csapatos vb legnagyobb nyertese. A fekete kontinens válogatottjainak sikere azonban nem a véletlen műve, hanem egy hosszú fejlődési folyamat eredménye. A másik oldalon Ázsia áll, amely meglepetésre csak egy csapatot juttatott tovább.

Cristian Miclescu: Kanada egy góllal jobb lesz

A gyergyószentmiklósi Cristian Miclescu, a romániai amputált labdarúgó-válogatott játékosa vállalkozott arra, hogy megtippelje a világbajnokság vasárnapi játéknapjának egyetlen mérkőzését, amely egyben a kieséses szakasz első összecsapása is.

Véget ért a csoportkör, máris kezdődik a világbajnokság kieséses szakasza

Lezárult a labdarúgó-világbajnokság csoportköre, kialakult a legjobb 32 mezőnye és a kieséses szakasz párosítása. Anglia, Kolumbia és Argentína csoportelsőként jutott tovább, vasárnap este pedig kezdetét veszi az egyenes kieséses szakasz.

Történelmi siker: feljutott a 3. Ligába a Kovásznai Kárpátok

Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.

Pászka szögletből tekert gólt, bejutott a Duna Kupa döntőjébe az FK Csíkszereda

Remek teljesítményt nyújtott az FK Csíkszereda a Dunaszerdahelyen zajló Duna Kupa elődöntőjében. A piros-feketék 3–1-re legyőzték a regnáló magyar bajnok Győri ETO FC-t, így bejutottak a felkészülési torna döntőjébe.

Elmaradt a fordítás, a visszavágót is elveszítette a Maros megyei focibajnok

Idegenben nem tudta ledolgozni a hátrányát a Marosvásárhelyi Academica Transilvania, amely így kettős vereséggel bukta el a labdarúgó 3. Ligába jutásért kiírt osztályozót.

Nem hosszabbítják meg a szerződését, távozik a fiatal védő Sepsiszentgyörgyről

Újabb változás történt a Sepsi OSK keretében: a háromszéki klub bejelentette, hogy nem hosszabbítja meg Darius Oroian szerződését. A 22 éves jobbhátvéd a mögöttünk hagyott idényben alapembernek számított, ennek ellenére távozik a piros-fehérektől.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!