Hibázott Kovács István, bepanaszolták az UEFA-nál

Székely Sport 2022. augusztus 13., 16:35 utolsó módosítás: 2022. augusztus 13., 16:37

A nagykárolyi sípmestert azzal vádolják, hogy befolyásolta a Levszki Szófia és a Hamrun Spartans közötti eredmény kialakulását a labdarúgó Konferencia Ligában.

Őrült meccset vezetett Kovács István Fotó: Pinti Attila

A bolgár Levszki 1–0-ra nyerte az odavágót, úgy tűnt, hogy a máltaiak ellen könnyű lesz a továbbjutásuk. A csütörtök esti visszavágó 78. percében a Hamrunnak sikerült betalálnia, de a 91. percben a hazaiak kiegyenlítettek.

A következő fázisban a máltaiak a középkezdésből indították újra a játékot, csatáruk Dodo a bolgár félpályán tartózkodott mielőtt a labda újra játékba került volna. Dodo gólpasszt adott, és a mérkőzés hosszabbításba torkollott.

Az a bizonyos helyzet: a piros mezes csatár tényleg az ellenfél térfelén tartózkodott Fotó: Képernyőfelvétel

Végül a Hamrun büntetőkkel jutott tovább, a bolgárok kiestek, és már nem lesz esélyük a csoportkörbe jutásért játszani, ahol mintegy 3 millió eurót zsebelhettek volna be.

A Levszki panaszt nyújtott be Kovács István és két partjelzője, Vasile Marinescu és Ovidiu Artene ellen az európai testülethez, kérve a mérkőzés újrajátszását.