Hiába fordítottak, kikaptak Örményországban a románok

Székely Sport 2021. március 31., 21:00 utolsó módosítás: 2021. március 31., 21:50

Leszerepelt Örményország vendégeként a román labdarúgó-válogatott, szerdán este 3–2-es vereséget szenvedett Jerevánban a világbajnoki selejtezők harmadik fordulójában.

Fotó: FRF

Nézők előtt lépett pályára az örmény fővárosban Mirel Rădoi szövetségi kapitány együttese, több mint négyezer néző belépését engedélyezték a stadionba a szervezők.

A találkozó elején távoli lövésekkel veszélyeztetett a román csapat, Stanciu szabadrúgását szögletre mentette a házigazdák kapusa, majd labdaszerzés után Maxim fölé lőtt. Örményország mégis közelebb volt a gólhoz, de Toșca védelmi hibája után Niță megmentette a trikolórokat.

Jobban kezdett szünet után az örmény együttes, és meg is szerezte a vezetést, Szpertszijan lövése Toșcán megpattanva jutott a hálóba. A román válogatott azonban gyorsan reagált, tíz perc alatt sikerült fordítania, mindkét találatnál az U Craiova játékosai, Bancu és Cicîldău játszottak össze, utóbbi duplázott.

Az utolsó szűk negyedórára azonban emberhátrányba kerültek a románok, Pușcaș teljesen érthetetlenül durván szabálytalankodott a középpályán, és egyből piros lapot kapott.

A hazaiak egyből támadásba lendültek, előbb Niță újra nagyot védett, majd tehetetlen volt, lesgyanús akció végén kiegyenlítettek. A román csapat végül a döntetlent sem tudta megtartani, Alexandru Crețu büntetőt okozott, amiből Örményország harmadszor talált be, és mindhárom pontot megszerezte.

Az örmények meglepetésre mindhárom eddigi mérkőzésüket megnyerték a csoportban, míg a román válogatott mindössze három pontot gyűjtött, ezzel a vereséggel pedig jelentősen csökkentek az esélyei a második hely megszerzésére.

Labdarúgó világbajnoki selejtező, J csoport, 3. forduló:
Örményország–Románia 3–2 (0–0).
Gólszerzők: Szpertszijan (56.), Harojan (87.), Barszehijan (89.), illetve Cicîldău (62., 72.).
A román válogatott felállása: Niță – Mogoș, Chiricheș, Toșca, Bancu – Stanciu (F. Tănase, 74.), Marin – Man (Mihăilă, 81.), Cicâldău (A. Crețu, 81.), Maxim (Keșeru, 74.) – Pușcaș.