Hiába a villámgyors kolozsvári gól, a Gorj megyeiek jutottak a legjobb négy közé

Horváth Bálint Ottó 2021. március 03., 19:50 utolsó módosítás: 2021. március 03., 20:11

A Viitorul Pandurii Târgu Jiu jött ki győztesen a másodosztályú csapatok párharcából a labdarúgó Román Kupa negyeddöntőjében.

Fotó: Facebook/FC Universitatea Cluj

Szerdán kora este a Kolozsvár Arénában a házigazda Universitatea fogadta 2. ligás vetélytársát. A két együttes számára óriási volt a tét, hiszen a mérkőzés győztese bebiztosíthatta helyét a legjobb négy között a kupasorozatban.

A kolozsváriak álomszerűen kezdtek, az izraeli légiós Ida Golan góljának köszönhetően már az első percben vezetést szereztek. A korai hátrány nem törte meg a vendégeket, akiknek több lehetőségük is volt, de a szünetig nem tudtak betalálni.

A folytatásban az U játékosai gond nélkül őrizték előnyüket, a Viitorul Pandurii sokáig veszélytelen volt. Aztán a 69. percben szinte a semmiből mégis egyenlítettek, amikor Alin Țegle büntetőből volt eredményes.

Kevéssel ezután rövid idő alatt eldőlt a mérkőzés,

a 74. percben ugyanis a kolozsvári együttes tapasztalt kapitánya, Srdjan Luchin a kiállítás sorsára jutott. Alig három perc múlva Daniel Paraschiv találatával fordítottak a Gorj megyeiek, akik a végjátékban ugyancsak Paraschiv révén bebiztosították a továbbjutásukat.

Labdarúgás, Román Kupa, negyeddöntő:
Kolozsvári Universitatea–Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1–3 (1–0).
Gólszerzők: Ida Golan (1.), illetve Alin Țegle (69., büntetőből), Daniel Paraschiv (77., 86.).