Hiába a sok helyzet, kapufa, hazai pályán botlott az SZFC

Zátyi Tibor 2022. november 04., 17:51 utolsó módosítás: 2022. november 04., 18:15

A kötelező győzelmek a legnehezebbek, tartja a közhely. Ezt tapasztalta meg a Székelyudvarhelyi FC: pénteken délután hiába uralta a mérkőzést, helyzeteit kihagyta, így csak egy pontot szerzett a sereghajtó Zernyesti Olimpic-kel szemben a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjának 11. fordulójában.

Az előző fordulóban legyőzte az éllovas CS Blejoi-t, most pedig a sereghajtóval botlott az udvarhelyi csapat Fotó: Beliczay László

A kezdő sípszót követően a házigazda átvette a mérkőzés irányítását, több ígéretes támadást vezethetett, ám Becze fejese, Matei kapáslövése, Simó nagyszerű tekerése és Gavîrliță ziccere is kimaradt. Utóbbi nevéhez fűződött az első félidő legnagyobb lehetősége, a kirohanó kapuson átemelte a labdát, a játékszer a bal kapufán csattant, majd a gólvonal előtt pattogott, amíg a vendégek fel nem szabadítottak. A szünetig semmit sem változott a játék képe, a zernyestiek hősiesen védekeztek, az SZFC pedig támadott, de nem volt átütő erő benne.

Gavîrlița nagy helyzete maradt ki az első félidőben Fotó: Beliczay László

Térfélcserét követően is támadásban maradt a házigazda, Mitra fejese tévesztett célt, majd egy nem várt beívelésből megszerezte a vezetést, az 50. percben Simó a bal oldalról centerezett, a játékszer pedig a hosszú sarokba hullott. Úgy tűnt, hogy simán otthon tartja a pontokat a házigazda, hiszen ezután ismét Simó került ziccerbe, de közeli lövését védte a kapus, majd Kovács Szabolcs fejesét tolta a keresztlécre.

Azonban hamar visszaesett az SZFC játéka, sokszor lesre futottak a labdarúgók, emiatt nagyon szaggatottá vált a játék. És ahogy az első gól megszületett, annyira meglepő módon egyenlítettek a vendégek, egy szögletet követően Albert leütközte csapattársát, Berkeczit, így Marcunak csak az üres kapuba kellett bólintania a labdát.

Simó gólja megváltoztatta a játékot Fotó: Beliczay László

Az egyenlítés nagyon megfogta a hazaiakat, még pontatlanabbul és idegesebben kezdtek játszani, Albert pedig egy távoli bombát kellett szögletre mentenie. Hiába birtokolta a labdát, a lefújásig egyetlen említésre méltó helyzetet tudott összehozni az SZFC, Botorok lövését kiütötte a kapus. A hosszabbításban Mitra utolsó emberként kellett megállítson egy ellentámadást, emiatt a játékvezető kiállította.

A Székelyudvarhelyi FC csak saját magát okolhatja, hogy nem tudta időben lezárni a találkozót, a felsőházi rájátszásért folyatott harcban két fontos pontot hullatott el hazai pályán.

A következő fordulóban rangadó vár a fiúkra, jövő szombaton Barcarozsnyóra látogatnak.

Labdarúgó 3. Liga, 11. forduló
Székelyudvarhelyi FC–Zernyesti Olimpic 1–1 (0–0)
gólszerző Simó (50.), illetve Marcu (68.)
kiállítva Mitra (90+2., SZFC)
SZFC: Albert – Kovács Sz. (Curpăn, 77.), Berkeczi, Mitra, Tordai, Savin, Szakács (Dobrean, 65.), Matei (Guță, 81.), Simó, Becze (Botorok, a szünetben), Gavîrlița.