Hiába a hazaiak kétgólos előnye, a hosszabbításban kellett pontot mentsenek

Székely Sport 2022. október 25., 10:57 utolsó módosítás: 2022. október 25., 11:03

A nyolcadik játéknapot rendezték a Hargita megyei labdarúgó 4. Ligában. Balánbánya gólzáporos mérkőzésen húzta be a győzelmet, ezáltal faragott hátrányából a szabadnapos Gyergyói VSK-val szemben, míg Agyagfalván a hosszabbításban két találat is született.

Zetelakán a vendég szentsimoniak háromgólos győzelmet arattak, és megelőzték házigazdájukat a táblázaton Fotó: Erdély Bálint Előd

Agyagfalva jól kezdte a vasárnapi mérkőzést a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz ellen, előnyét a második félidő elején kettőre növelte. A vendégek azonban nem adták fel, és két perc alatt kiegyenlítették a párharcot, izgalmassá téve a hajrát. A hosszabbítás negyedik percében a korábbi bajnok a vezetést is megszerezte, ám a hazaiakban volt még annyi erő, hogy a lefújás előtt egyenlítsenek és egy pontot otthon tartsanak.

A Székelykeresztúri Egyesülés továbbra is hullámzóan teljesít, ezúttal hazai pályán kapott ki a Rosealtól, így beragadt az alsóházba, míg a vendég székelyudvarhelyiek 4–0-s sikerüknek köszönhetően felléptek a dobogóra.

A második helyezett Balánbánya izgalmas mérkőzésen verte Homoródalmást, és csökkentette hátrányát az élen álló, a hétvégén szabadnapos Gyergyói VSK-val szemben.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megye, 8. forduló:

Balánbányai Bányász–Homoródalmási Homoród 5–3 (3–2),
gólszerzők Mirel Drian (2., 19., 85.), Ciprian Mitocaru (14., 54.), illetve Bogdán Zsolt (39.), György Endre (42.), Majláth Szabolcs (49.), tudósított Fazakas László;

Székelykeresztúri Egyesülés–Székelyudvarhelyi Roseal 0–4 (0–2),
gólszerzők Csíki Attila (6., 48.), Miklós Sándor (32.), Zoltáni Róbert (59.), tudósított Karda Zoltán;

Csicsói Ezüstfenyő–Gyergyószárhegyi Bástya 3–1 (2–0),
gólszerzők Gáspár Attila (17., öngól), Gabriel Doltea (36.), Kelemen Attila (72.), illetve Szilágyi Botond (60.), tudósított Szakács Attila;

Agyagfalvi Lendület–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 3–3 (1–0),
gólszerzők Hegyi Attila (20.), Somorai Csaba (54.) és Zongor Bence (90+5.), illetve Kiss Zsolt (69.), Györfi Norbert (71.), Szász Lajos (90+4.), tudósított Somolyák István;

Zetelaki Fenyő–Csíkszentsimoni FC 0–3 (0–1),
gólszerzők Tompos Szilárd (17.), Orbán János (54.), Czikó Zsombor (84.), tudósított Tókos László.

A Gyergyószentmiklósi VSK szabadnapos volt.

A következő forduló (október 29–30.) programja: