Húsvétvasárnap ismét élettel telt meg a kerekerdői focipálya – idén különösen ünnepi volt az alkalom, hiszen a mérkőzés hagyománya immár 70 éves múltra tekint vissza. Az első összecsapásokat még a rendszerváltás előtti időkben, a határkerülésekhez igazítva szervezték meg. Akkoriban, amikor a rezsim elfojtott minden közösségi megnyilvánulást, a Húsvét Kupa egyfajta válaszként született: lehetőség volt találkozásra, játékra, s arra, hogy az emberek egy kicsit szabadnak érezzék magukat.
Azóta is minden húsvétvasárnap megrendezik a mérkőzést – ez az örökség apáról fiúra, apósról-vejre száll. Vannak olyan apa-fiú párosok is, akik együtt lépnek pályára, egy csapatban. A résztvevők számára rendkívül fontos, hogy továbbadják és életben tartsák ezt a különleges hagyományt.
A két utca csapata idén is küzdelmes meccset játszott egymással, melynek végén megszakadt a Vasas öt meccses sikersorozata: a Kerekerdő nyerte a jubileumi Húsvét Kupát.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!