Hétgólos meccsen győzött a Medgyesi Gaz Metan

Sebestyén Ervin 2022. május 06., 19:46 utolsó módosítás: 2022. május 06., 23:25

A labdarúgó 1. Liga alsóházának 8. fordulójában pénteken délután mérkőzött meg egymással a Medgyesi Gaz Metan és az Academica Clinceni. Mindkét csapat biztos kieső már, és korábban többször pontlevonással sújtották, ennek ellenére kiélezett csatát vívtak.

Az első félidő felénél Iancu és Gáspár góljaival már 2–0-ra vezettek a hazaiak, mégsem vonulhattak előnnyel a szünetre. Három perc alatt két védelmi hibát is kihasznált az Academica, előbb Jerdea talált be (2–1), majd Ion értékesített egy büntetőt (2–2).

A második játékrészben sem fogták vissza magukat a felek: Șteau találatára (3–2) egy Avram öngóllal (3–3) még válaszolt a vendégcsapat, Lima Santos 87. percben szerzett fejese viszont már döntőnek bizonyult (4–3).

Videó: Orange Sport

Győzött a Medgyesi Gaz Metan, a rájátszásban ez volt az első diadaluk, ennek ellenére továbbra is utolsó helyen állnak és biztosan búcsúznak az élvonaltól, akárcsak a Clinceni.