Hetet vágott a KSE-nek a Sepsi OSK II.

Daczó Hodor Barna 2023. május 26., 22:01

Pénteken a Kézdivásárhelyi SE csapata hazai pályán hatgólos vereséget szenvedett a jobb játékerőt képviselő Sepsi OSK II.-től, így a következő bajnokságban a negyedik vonalban szereplő kék-fehéreknek nem sikerült emelt fővel búcsúzni a harmadik ligától és a hazai közönségtől.

Könnyen nyert a farmcsapat Fotó: László Ildikó

Egy sorsába beletörődött Kézdivásárhelyi SE lépett pályára, ennek megfelelően a Sepsi OSK másodcsapata támadott többet. Toma próbálkozására ugyan Popescu veszélyes lövéssel válaszolt, és néhány percig a házigazdák a vendégek térfelén tartották a labdát, ám nem sikerült gólhelyzetet kidolgozni.

A szentgyörgyiek hamar átvették a kezdeményezést és helyzeteik a 15. percben góllá értek, amikor Toma Fábián elől csente el a labdát, majd azt zavartalanul a hálóba lőtte. A KSE Bandi révén kétszer is válaszolhatott volna, ám előbb egyik védőben akadt el a lövése, majd pár perc múlva egy gyenge hazaadásra lecsapott ugyan, de Gedő szögletre hárította a közeli lövését.

A kihagyott helyzetek bosszúja nem váratott magára, a 21. percben Nistor beadásából Grigore duplázta meg az OSK II. előnyét. A 23. percben a sérült Gáll helyére Sánta Tamás állt be a KSE csapatába, aztán a vendégek előbb a felső lécet bombázzák meg (Renta), majd a 32. percben Nistor által beállítják az első félidő eredményét: 0–3. A 38. percben a házigazdákál a sérült Locotuș-sal együtt Bandi is elhagyta a pályát, helyükre Gergely és Kerestély állt be.

Szünetben az OSK négy cserét hajtott végre, míg a házigazdáknál Pál helyére Pătrășcoiu állt be, ám a KSE továbbra sem talált magára. Közben Sánta Lorándot cserélte Pakucs a KSE-nél, aki a szünetben beállt Niczuly reflexét tette próbára egy távoli lövéssel,

Gólt azonban ismét a vendégek szereztek a 68. percben Grigore révén, aki egy kapu előtti kavarodást követően kotorta hálóba a labdát (0–4). A 75. percben Fábián egy hazaadott labdára vetődött rá, a jogosan megítélt szabadrúgást a hatosról Bende bombázta a kapuba.

A 78. percben aztán megszületett a házigazdák egyetlen gólja is, a KSE legjobbja, Sánta Tamás védhetetlen kapáslövéséből. Ám az OSK nem állt le, az utolsó sípszó előtt még kétszer betaláltak a kézdiek kapujába Nistor (85. perc) és Kocsis (87. perc) révén.