Összesen nyolc hazai klub, a bajnokság felsőházi rájátszásában érdekelt Kolozsvári CFR, az FCSB, az U Craiova, az Astra Giurgiu és az FC Botoșani, illetve a kupában elődöntőbe jutott Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a Bukaresti Dinamo és a Jászvásári Poli kérte az UEFA-licencet, és közülük heten meg is kapták az európai kupaszerepléshez való engedélyt.
Az Astra Giurgiu viszont nem kapott licencet, az ezzel foglalkozó bizottság érvelése szerint azért, mert infrastruktrális hiányosságai, illetve adósságai vannak.
A giurgiui klub fellebbezett a döntés ellen, azonban a fellebbviteli bizottság pénteken véglegesen elutasította ezt, és helybenhagyta a licencbizottság határozatát, tehát az Astra nem vehet részt az európai kupasorozatok 2020–2021-es szezonjában.
Az 1. Liga felsőházi rájátszásának mezőnyében az Astra Giurgiu már a második klub, amely nem jogosult a nemzetközi porondon való részvételre, hiszen mellette a csődvédelem alatt álló Medgyesi Gaz Metan is hasonló helyzetben van.
A két klub „kiesésével” tehát a play-offban dobogós helyeken tartózkodó együttesek (CFR, FCSB, Craiova) mögött a jelenleg ötödik helyen álló FC Botoșani indulhatna az Európa Ligában, de csak abban az esetben, ha az első három között végző FCSB nyeri meg a Román Kupát, ennek győztese ugyanis biztosan részt vesz a második számú kupasorozatban.
Reagált a büntetésére Hadnagy Attila: a Sepsi OSK sportigazgatója elismerte, hogy hangosan beszélt, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem mondott sértő dolgokat, csupán tisztázni szerette volna a történteket a játékvezetőkkel a drámai végjáték után.
Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.
Elkezdődhet az ország második legdrágább és legnagyobb futballstadionjának építése Temesváron, miután nem érkezett óvás a versenykiírás győztesét kihirdető döntés ellen.
Ezúttal az elnyomott tömegekről és a hétköznapi hősökről értekeztek az MCC kolozsvári központjának történész meghívottjai.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!