Hétfőn este Marco Rossi, a magyarok szövetségi kapitánya több ponton is változtatott a Bosznia-Hercegovina elleni kezdőcsapaton, Dibusz például hosszú idő után újra a kezdőben védhetett a Puskás Arénában.
Mezőnyben nagy volt a különbség a házigazdák javára az első félidőben, 66%-ban birtokolták a labdát, és 9–2 volt a lövések aránya, a vendégek többnyire a védekezéssel voltak elfoglalva.
A folytatásban sem volt más a kép, Magyarország sokkal lendületesebben, jobban játszott, egyszerűen a szerencse nem állt melléjük, Szoboszlai 71. percben lőtt szabadrúgásánál a labda a felső lécen csattant.
A végjátékban is óriásit védett a bosnyák kapus, Ádám Martin közeli fejesét tolta ki szögletre. Végül 0–0 lett az eredmény, a magyar válogatott egyértelműen győzelmet érdemelt volna.
Folytatás októberben, Hollandia ellen, szintén hazai pályán.
A csoport másik mérkőzésén: Hollandia–Németország 2–2.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
… két szatmári község bemutat a totojázó kormánynak és belevág az adminisztratív reformba… és a román belügy meg a hadsereg olyan vicces a szerelmesek napján, hogy az ember elbőgi magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!