Helyzetek sokasága, a magyar találat elmaradt

Józsa Csongor 2024. szeptember 10., 23:58

A magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán gólnélküli döntetlent játszott Bosznia-Hercegovinával a Nemzetek Ligája csoportkörének második fordulójában.

Mindenben felülkerekedett a magyar válogatott ellenfelén Fotó: Facebook/magyarlabdarugoszovetseg

Hétfőn este Marco Rossi, a magyarok szövetségi kapitánya több ponton is változtatott a Bosznia-Hercegovina elleni kezdőcsapaton, Dibusz például hosszú idő után újra a kezdőben védhetett a Puskás Arénában.

Mezőnyben nagy volt a különbség a házigazdák javára az első félidőben, 66%-ban birtokolták a labdát, és 9–2 volt a lövések aránya, a vendégek többnyire a védekezéssel voltak elfoglalva.

A folytatásban sem volt más a kép, Magyarország sokkal lendületesebben, jobban játszott, egyszerűen a szerencse nem állt melléjük, Szoboszlai 71. percben lőtt szabadrúgásánál a labda a felső lécen csattant.

A végjátékban is óriásit védett a bosnyák kapus, Ádám Martin közeli fejesét tolta ki szögletre. Végül 0–0 lett az eredmény, a magyar válogatott egyértelműen győzelmet érdemelt volna.

Folytatás októberben, Hollandia ellen, szintén hazai pályán.

A csoport másik mérkőzésén: Hollandia–Németország 2–2.