Csütörtökön este a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörének második fordulójában az FCSB az Anderlechtet fogadta. A nyitófordulóban a román ezüstérmes vereséget szenvedett a West Ham otthonában, a belga bronzérmes nyert hazai környezetben a Silkeborg ellen.
Nem estek egymásnak a felek, az első negyedórában nem is nagyon alakult ki gólszerzési lehetőség. Aztán fokozatosan a házigazdák vették át a teret és az irányítást, Edjouma távoli löketét védte a kapus. Akár a vendégek is előnybe kerülhettek volna, Târnovanu blokkolta Fabio Silva lövését.
Bár, a ritmussal nem volt baj, hiányzott a gól, a pihenőre 0–0-al mehettek a csapatok.
A második felvonásban az Anderlecht fennebb tolta a sorait, ezúttal már ő volt a kezdeményezőbb, de a játék képe nagyon nem változott. Egyik gárda sem kockáztatott, inkább a biztonságra törekedett. A 65. percben újból az FCSB hálóőrének kellett bemutatnia egy nagy védést Arnstad húszméteres próbálkozásánál.
Nicolae Dică cseréi hoztak némi frissességet, egyikük, Cordea a 78. percben nagy labdát kapott, a kapussal szemben viszont mellé pattintotta.
A végjátékban a belgák próbálkoztak, a védelem jól állta a sarat. Pontosztozkodással zárult a párharc, a látottak alapján igazságos a döntetlen.
| 2022. 09. 15. 22:00 | FCSB FCSB | Anderlecht Anderlecht | 0-0 |
| 2022. 09. 15. 22:00 | Silkeborg Silkeborg | West Ham West Ham | 2-3 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | West Ham West Ham | 2 | 2 | 0 | 0 | 6-3 | 6 |
2 | Anderlecht Anderlecht | 2 | 1 | 1 | 0 | 1-0 | 4 |
3 | FCSB FCSB | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-3 | 1 |
4 | Silkeborg Silkeborg | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-4 | 0 |
Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.
Székelyföldi sportoló, Xántus Bíborka szerezte Románia első érmét a Téli Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF, FOTE). Az 1993-ban dobogós biatlonista közel két évtizede az Egyesült Államokban, az 1960. évi téli olimpiai játékok helyszínén él.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Hat házkutatást tartott a rendőrség Máramaros és Szatmár megyében egy szexuális bűncselekmények gyanúja miatt indult ügyben; a nyomozás három személyt érint, köztük egy pedagógust.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!