Hirdetés

Helyi játékosokra alapozva startol a női másodosztályban a Sepsi OSK

Merész álmokkal vág neki a másodosztálynak a Sepsi OSK
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A hétvégén elrajtol a női labdarúgó 2. Liga 2024–2025-ös kiírása, a frissen feljutott Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK merész álmokkal vág neki az új idénynek. Veress János Lóránt klubmenedzsert a célkitűzésekről kérdeztük.

2024. szeptember 12., 10:06

Remek szezont zárt tavaly a harmadosztályban a háromszéki alakulat, ezúttal pedig a másodosztályban teheti próbára tudását. A klub alapelvei nem változtak, továbbra is helyi játékosokra alapozva szeretne ott lenni a legjobbak között.

„Az előző idényhez képest nem változott a keretünk. Egy fiatal, 2009-ben született brassói lányt igazoltunk, mivel voltak gondjaink a kapusposzton, de ezt ő már megoldja nekünk. Természetesen izgatottan várjuk a rajtot, a csajok nagyon motiváltak. Egész nyáron készültek, minden egyes nap edzésük van és minden erejükkel azon dolgoznak, hogy jó eredményeket érjünk el” – mondta el a Székely Sportnak Veress János Lóránt.

Hirdetés

A Sepsi OSK akadémiájának menedzsere hozzátette, hogy reális célkitűzésnek tűnik, hogy ott legyen az idény végén a tabella felső felében.

„Nagyon jó csapatunk van. Van két vagy három olyan labdarúgónk, akik az élvonalban is megállnák a helyüket. Nemrégiben játszottunk egy felkészülési találkozót, illetve felmértük az erőviszonyokat.

Tisztában vagyunk vele, hogy nem lesz könnyű szezon, de mi szeretnénk előkelő helyen végezni a pontvadászatban. Az első meccsünket itthon játsszuk a Szörényvári Atletic ellen, nyilván szeretnénk bezsebelni mindhárom pontot”

– vázolta fel Veress.

•  Fotó: Csulak Noémi Galéria

Fotó: Csulak Noémi

A háromszéki gárda nem hátrálna meg az élvonaltól sem, amennyiben sikerülne a közeljövőben kiharcolnia a feljutást.

„Volt már megkeresés, hogy lépjünk fel az élvonalba, korábban pedig kaptunk felkérést a másodosztályba is. Én úgy láttam jónak, ha nem ugrunk át egy lépcsőfokot sem és a saját ritmusunkban haladunk.

Most itt vagyunk a 2. Ligában, viszont ha kiérdemeljük akkor indulunk az első osztályban is, ez nem kérdés.

Sok nehézségbe lehet ütközni, ott már komoly költségvetéssel kell számolni, ugyanakkor szerintem képesek lennénk megteremteni a körülményeket” – árulta el a menedzser.

Hangsúlyozta, hogy továbbra is az a céljuk, hogy minél több fiatalt megmozgassanak és szeretnék bevonzani őket a sport világába. Vannak olyan labdarúgók a keretben, akik meghívót kaptak a korosztályos válogatottba is.

Fontosnak tartom megemlíteni, hogy mindkét játékosunk évek óta a klubunk kötelékébe tartozik, mi neveltük ki őket, nagyon büszkék vagyunk rájuk, hogy a címeres mezt is magukra húzhatják. Az a taktikánk, hogy azok a lányok, akik kimagaslóan teljesítenek, ők a fiúkkal eddzenek és úgy készülnek fel egy-egy találkozóra”

– mesélte.

•  Fotó: Csulak Noémi Galéria

Fotó: Csulak Noémi

A Sepsi OSK nem csak a női másodosztályban érdekelt, csapatot indít az U11-es, U13-as, valamint az U15-ös Elit Ligában is.

„Úgy gondolom jó irányban haladunk az utánpótlással. Nem csak Sepsiszentgyörgyről szerepelnek nálunk, hanem Kézdivásárhelyről és Háromszék más részeiről is. Természetesen igyekszünk megteremteni a lehetőségeket, kisbusz megy a gyerekek után és úgy jutnak el az edzésekre, meccsekre. Az U15-ös csapatunk idén nagyon jól néz ki, bátran kijelentem, elődöntőt fog játszani. Az egész keretünk erős, ráadásul van két kimagasló tehetségünk, két nagyágyú, akikben hatalmas potenciál rejlik” – tette hozzá Veress.

A női labdarúgó 2. Liga szombaton rajtol, karöltve az ifjúsági Elit Ligákkal. A másodosztályban a Sepsi OSK a 2-es csoportba került, ellenfelei a Temesvári Poli, Aradi UTA, ACS Roma Florin Pădurean, United Bihar, Nagybányai SK, Universitatea Craiova, FC Argeș, Marosvásárhelyi SE, valamint a Szörényvári Atletic.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A magyarokat szidták az FC Argeș szurkolói

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.

Saját nevelésű fiatalok a légiósok helyén: kiderült, milyen kerettel indul a GYHK

Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.

Székelyhon

Lesodródott az útról egy autó Csíkszereda kijáratánál – frissítve

Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.

`
Krónika

Meloni „kirúgná” Spanyolországot Schengenből, miután több tízezer migráns özönlött el egy spanyol exklávét

A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.

Krónika

Lisszabontól Kolozsvárig két keréken – 4000 kilométert tekert Európán át a kolozsvári nőgyógyász

Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.

Főtér

Általános sztrájk kezdődik kedden a kórházakban – hírek hétfőn

Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.

Ez is érdekelheti

Öt gólt lőtt a kolozsváriaknak az FK Csíkszereda női csapata

A magyarországi edzőtábor után szombaton Szovátán játszott felkészülési mérkőzést az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata, Kollár Péter vezetőedző tanítványai 5–0-ra győzték le a Kolozsvári U Olimpia együttesét.

Végleges a női Szuperliga mezőnye, újra két székelyföldi klub lesz a rajtnál

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága jóváhagyta a 2026–2027-es női Szuperliga mezőnyét és az idény versenynaptárát. A nyolccsapatos élvonalban ezúttal is ott lesz az FK Csíkszereda és a Székelyudvarhelyi Vasas Femina.

Visszatért a kupagyőztes edző az FK Csíkszereda női csapatának élére

Átalakult szakmai stábbal és jelentősen megváltozott játékoskerettel kezdte meg a nyári felkészülést az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata. A bajnoki ezüstérmes együttest ismét Kollár Péter vezetőedző irányítja.

Külföldiekkel pótolják a távozókat az FK Csíkszereda női együttesénél

Jelentős változások történtek a bajnoki ezüstérmes FK Csíkszereda női labdarúgócsapatánál. Három külföldi játékos érkezett, miközben több meghatározó futballista is új klubban folytatja pályafutását, de akár edzőcsere is történhet.

Marad a női élvonalban a Vasas Femina, három alapember távozott az FK Csíkszeredától

Lezárult a női labdarúgó Szuperliga licenceljárása, eldőlt a következő idény nyolccsapatos mezőnye. Közben az FK Csíkszereda keretében is jelentős változások történtek: három meghatározó játékos távozik a nyári átigazolási időszakban.

Hajszálra volt a bajnoki aranyéremtől az FK Csíkszereda U15-ös lánycsapata

Egyetlen góllal maradt alul a döntőben a Kolozsvári U Olimpiával szemben az FK Csíkszereda U15-ös korosztályú női focicsapata, amely így ezüstérmet szerzett a bufteai négyes döntőben. Szilágyi Dorkát a torna legjobb kapusának választották.

Kemény vetélytársak jutottak a magyar és a román női fociválogatottnak a vb-selejtezőben

A női labdarúgó-világbajnoki selejtező rájátszásának sorsolásán Magyarország Hollandiát, míg Románia Norvégiát kapta ellenfélül. Mindkét válogatott hazai pályán kezdi az októberi párharcot.

Két FK Csíkszereda-játékos került be a női Szuperliga álomcsapatába

Geréd Erika és Lindsey Porter, az FK Csíkszereda két kiválósága is bekerült a női labdarúgó Szuperliga 2025–2026-os idényének álomcsapatába, amelyet a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) által felkért szakemberek szavazatai alapján állítottak össze.

A bajnoki cím után a Román Kupát is megnyerte a Konstancai Farul

A tengerpari város együttese fölényes győzelemmel zárta a szezont, a bajnoki cím mellé megszerezte első Román Kupa-trófeáját is. A női labdarúgó-bajnokság új idénye augusztus végén rajtol.

Erős ellenfelek várnak a magyar és a romániai női futballválogatottra a vb-selejtező rájátszásában

A magyar és a romániai női labdarúgó-válogatott is megnyerte selejtezőcsoportját, de a világbajnoki részvételhez még két rájátszáskört kell sikerrel vennie. A lehetséges ellenfelek között több európai élcsapat is szerepel.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!