Csütörtökön délután az Academica Clinceni otthonában vendégszerepelt a Kolozsvári CFR az 1. Liga felsőházi rájátszásának hatodik játéknapján. Alaposan megnyomta az elejét az erdélyi alakulat, már a 6. percben be is vették a hazaiak kapuját: szögletből Deac beadását Burcă középről továbbította az ötös sarkához, Itu-ra nem figyeltek a védők, ő pedig a rövid alsóba küldte a játékszert (0–1).
Az első negyedórát követően kettőre növelhette volna az előnyt a CFR: Păun távoli bombája a kapufáról kifelé csapódott, majd Omrani próbálkozását hárította a hálóőr.
Az első játékrész második felében lassan magára talált az Academica, Rusescu 18 méteres szabadrúgása jelentette a legnagyobb lehetőséget az egyenlítésre, ezt Arlauskis elsőre nem, de a kipattanót magabiztosan fogta. Maradt a 0–1-es állás, pedig épp a pihenő előtt Chipciu közelről pöccintette rá, a kapus lábbal odaért.
A második játékrészben a Clinceni taktikát váltott, a támadó focira helyezte a fő hangsúlyt. A mérkőzésnek jobb lett az irama – a ritmusra addig sem lehetett panasz, sokkal kiegyensúlyozottabb lett a játék.
Sőt, leginkább a CFR-nek kellett védekeznie, a címvédő jól állta a sarat, a minimális előny tudatában „ölte az időt”.
Igazán nagy gólhelyzeteket nem is lehetett feljegyezni, talán a házigazdák Chunchucov révén még a felvonás elején egyenlíthettek volna, Arlauskis tisztázott.
A végjátékban visszaesett a színvonal, az aranyérmes elérte a célját, megszerezte a maximális pontszámot, ezzel pedig megerősítette vezető helyét a tabellán. Követője, az FCSB a forduló zárómeccsén az FC Botoșani otthonában játszik.
Labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló:
Academica Cinceni–Kolozsvári CFR 0–1 (0–1).
Clinceni Aréna, vezette: Marian Barbu.
Gólszerző: Cătălin Itu (6.).
Clinceni: Ureche – F. Achim, Bilali, Gardoș, Dobrescu – Cebotaru (Chandarov, 84.), Cascini – A. Popa (Pârvulescu, 73.), Rusescu, Cordea – Chunchucov (Markovici, 73.). Edző: Ilie Poenaru.
CFR: Arlauskis – Susic, Vinicius, Burcă, Camora – Itu (Costache, 66.), Bordeianu, Gîdea (Chipciu, 5., Hoban, 78.) – Deac, Omrani (Debeljuh, 78.), Păun (Sigurjonsson, 66.). Edző: Edi Iordănescu.
| 2021. 05. 05. 19:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | Universitatea Craiova U Craiova | 2-0 |
| 2021. 05. 06. 17:00 | Academica Clinceni Clinceni | Kolozsvári CFR CFR | 0-1 |
| 2021. 05. 06. 19:45 | FC Botoșani Botoșani | FCSB FCSB | 1-3 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kolozsvári CFR CFR | 6 | 4 | 1 | 1 | 9-3 | 45 |
2 | FCSB FCSB | 6 | 3 | 1 | 2 | 9-7 | 43 |
3 | Universitatea Craiova U Craiova | 6 | 2 | 2 | 2 | 5-5 | 37 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 6 | 3 | 1 | 2 | 6-4 | 33 |
5 | FC Botoșani Botoșani | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-10 | 28 |
6 | Academica Clinceni Clinceni | 6 | 1 | 0 | 5 | 2-9 | 25 |
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!