A Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) bejelentette, mindent rendben talált, hitelesítette, hivatalos mérkőzéseket lehet rendezni az újonnan átadott nagyszebeni városi stadionban. A helyi FC Hermannstadt ezt használhatja hazai mérkőzéseire.
Az újonnan elkészült sportlétesítmény befogadóképessége 13 013 ülőhely, ebből 250 a VIP-szektorban található. A játéktér 105 méter hosszú és 68 méter széles, természetes gyepfelület, fűtéssel, vízlevezetéssel öntözőrendszerrel.
Az első hivatalos mérkőzést december 10-én, szombaton 19 órakor rendezik, az FC Hermannstadt a Konstancai Farult látja vendégül a labdarúgó Szuperliga 20. fordulójában.
Az újonc nagyszebeni együttes az eddigi hazai találkozóit megyén belül, Medgyesen rendezte. A klub az élvonalban vitézkedett, annak ellenére, hogy ősszel jutott fel, a felsőházi rájátszást érő ötödik helyen van a rangsorban.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Karrierje jelentős részét a két együttes, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az FK Csíkszereda kispadján töltötte a tapasztalt szakember. Valentin Suciu ezúttal a csapatok helyzetéről, formájáról, valamint a két klub utánpótlás-neveléséről beszélt.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!