Az előző, 2018-as londoni világbajnokságon negyedik helyezett Székelyföld nem kapott helyet a január 4-én nyilvánosságra hozott 2020-as vébé mezőnyében, ami a rossz kvalifikációs rendszernek tudható be.
Wenczel Kristóf, Székelyföld labdarúgó-válogatottjának elnöke, aki egyben a CONIFA egyik alelnöke is, elmondta, aránytalan a kontinensek közti eloszlás, és ő már korábban jelezte a végrehajtó bizottság felé, hogy rosszul számolják a kvalifikációs helyeket, ám nem változtattak rajta. Korábban már javasolta, hogy a kvalifikációs helyeket arányosan osszák szét a kontinensek CONIFA-szervezetei között, és majd azok döntsék el, milyen csapatok vesznek részt a vébén.
Kiemelte, ha megnézzük a világbajnoki mezőnyt,
Székelyföld mellett olyan alapcsapatok nincsenek ott, mint Padánia, Észak-Ciprus vagy Nizza, amelyeknek egyértelműen ott lenne a helyük a vébén.
A címvédő Kárpátalja ott van, ám a londoni vébé után kirobbant botrány miatt (az aranyérmet nyert válogatott tizennégy tagját kitiltották Ukrajnából – szerk. megj.) biztosan nem fognak tudni csapatot összeállítani.
Wenczel Kristóf minimális lehetőséget lát arra, hogy Székelyföld válogatottja ott legyen a május 30. és június 7. között Szkopjéban rendezendő tornán. „A pénzügyi gondok és a kiutazás miatt várhatóan ezúttal is sok visszalépés lesz a vébéről, ezért is látok egy halvány esélyt arra, hogy Székelyföld is ott lehet majd a mezőnyben” – mutatott rá Wenczel Kristóf.
Amennyiben mégsem lesz ott a vébén, valószínűleg nem marad mérkőzés nélkül a székely válogatott 2020-ban.
– nyilatkozta Wenczel Kristóf. Hozzátette, ebben az ügyben már zajlanak az egyeztetések.
Székelyföld válogatottját 2014-ben alapították, azóta minden világeseményen ott volt. A 2016-os abháziai vébén a kilencedik, 2018-ban, Londonban a negyedik lett, a 2015-ös debreceni Eb-n a hatodik helyen végzett, a 2017-es észak-ciprusi Eb-n bronzérmet szerzett, míg a tavalyi Arcah-köztársaságbeli kontinenstornán a nyolcadik pozícióban zárt.
Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.
Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!