Hirdetés

Hazai pályán szerezné meg első pontjait az FTC, folytatná kiváló sorozatát az FCSB

Győzelmi kényszerben játszik a Fradi
Fotó: Fradi.hu

Újabb játéknapot rendeznek a labdarúgó Európa Liga 2024–2025-ös kiírásában, a magyar bajnoki címvédő Ferencvárosi TC hazai pályán fogadja a francia Nice-t, míg az eddig hibátlan mérleggel álló FCSB Skóciába látogat.

A magyar élvonalban idén is kiválóan teljesít az FTC, azonban a nemzetközi kupaporondon egyelőre nem sikerült pontot szereznie. Pascal Jansen legénysége előbb az Anderlecht otthonában kapott ki 2–1-re, majd szintén szoros mérkőzést vívott az angol Tottenham ellen, de végül 2–1-es vereség lett a vége.

Hirdetés

A harmadik fordulóban ismét saját közönsége előtt szerepelhet, ezúttal a Nice lesz az ellenfél. A nizzai alakulat szintén győzelmi kényszerben érezheti magát, ugyanis eddig csupán egy begyűjtött egység szerepel a neve mellett, ezzel a 30. helyet foglalja el, közvetlenül az FTC előtt.

A találkozót megelőző sajtótájékoztatón mindkét vezetőedző egyetértett abban, hogy kulcsfontosságú a csütörtöki megmérettetés és habár muszáj lennie nyernie mindkét félnek, nem szabad fejvesztve futballozni és egymásnak esni.

A magyar gárdának kiválóan sikerült a hétvégi főpróba, hazai pályán emberhátrányban nyert a Fehérvár ellen 2–0-ra, míg a Nice a Nantes otthonában ért el 1–1-es döntetlent.

A két fél mérkőzését csütörtökön este rendezik 19 óra 45 perctől a Groupama Arénában, élőben közvetíti az M4 Sport televíziós csatorna.

Folytatná szenzációs menetelését az FCSB

Álomszerűen rajtolt a nemzetközi kupasorozatban a román bajnoki címvédő, az első két forduló után makulátlan mérleggel rendelkezik. Előbb az RFS ellen tartott erődemonstrációt (4–1), majd a PAOK otthonából is három egységgel távozott (0–1).

Ezzel szemben a Glasgow Rangers a Celtic otthonában ugyan nyerni tudott (0–2), azonban ezt követően a második fordulóban súlyos vereséget szenvedett saját közönsége előtt a Lyon ellen (1–4).

A román alakulat kiválóan hangolódott az összecsapásra, a Bukaresti Dinamo ellen is győzni tudott (0–2) a román pontvadászatban.

•  Fotó: Facebook/FCSB Galéria

Fotó: Facebook/FCSB

Rossz előjel lehet a skótok számára a hétvégi bajnoki összecsapás, ugyanis a Kilmarnock otthonából pont nélkül távozott (1–0). A Rangers és az FCSB korábban négyszer mérkőzött meg egymással, kétszer nyertek a bukarestiek, egyszer a glasgowiak és egyszer döntetlennel ért véget a meccs.

A megmérettetést csütörtökön rendezik 22 órától, élőben követhető a Digi Sport 1 és a Prima Sport 5 tévécsatornákon.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Visszakerülhet a Szuperligába az FK Csíkszereda közönségkedvence

Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.

Távozhat a Sepsi OSK saját nevelésű fiatalja

Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.

Székelyhon

Gyilkosságot jelentett be egy fiú, de a rendőrség hiába mozgósított nagy erőket

Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.

`
Krónika

Lemondott egy erdélyi polgármester, mert nem akar népszerűtlen döntéseket hozni, magyar helyettese veheti át a feladatát

Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.

Krónika

Tánczos: a tavaly elvégzett munkának köszönhetően jobb alapokról kezdjük az idei évet

Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.

Főtér

Felháborították az adóemelések, öt kiló aprópénzzel jelent meg a városházán egy férfi

További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.

Ez is érdekelheti

Chivu rácáfolt a fanyalgókra, versenyben van a Scudettóért

Bizonyára sokan felvonták a szemöldöküket, amikor tavaly júniusban a csekély edzői tapasztalattal rendelkező Cristian Chivu váltotta Simone Inzaghit az Internazionale kispadján, nem sok esélyt adva a 44 éves román futballtrénernek.

Visszakerülhet a Szuperligába az FK Csíkszereda közönségkedvence

Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.

Semmire sincs pénze, nemhogy a focivébé-közvetítés megvételére a közszolgálati tévének

Komoly nehézségekkel küzd a Román Televízió (TVR ): a jelenlegi helyzetben nem tudja vállalni a 2026-os labdarúgó-világbajnokság mérkőzéseinek átvételét.

Éjszakai meccsek, bizonytalan reklámbevétel, felosztanák a focivébé közvetítését

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság közvetítési jogait Romániában az Antena 1 vásárolta meg. Tárgyalásokat kezdeményezett a Román Televízióval (TVR) egy esetleges sublicenc-megállapodásról. Ez pedig sokba kerül.

Kitehetik a keretből a Sepsi OSK korábbi húzóemberét

Nagyon kevés játéklehetőséget kapott az őszi idényben a török élvonalbeli csapatánál Marius Ștefănescu. Az edzőváltás után sem javult a helyzet, ráadásul az új szakvezető nem számol vele a szezon második részére.

Még mindig Puskás a legidősebb mesterhármast szerzett európai labdarúgó

Továbbra is Puskás Ferenc áll az élén annak a korlistának, amelyet az IFFHS vezet a mesterhármast – vagy éppen mesternégyest – idős korukban, klubcsapatukban a nemzetközi porondon szerző európai labdarúgókról.

Kovács István lecsúszott a dobogóról, francia kollégája végzett az élen

A futballstatisztikákkal foglalkozó nemzetközi szervezet, az IFFHS Kovács Istvánt a 2025-ös év negyedik legjobb játékvezetőjének választotta meg.

A magyarok visszacsúsztak, a románok maradtak a helyükön a FIFA-világranglistán

A magyar válogatott négy helyet visszacsúszva a 41. pozíciót foglalja el a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, amelyen a romániai együttes változatlanul a 47. helyen áll.

Továbbpasszolják a focimeccsek egy részét, megosztott vb-közvetítés jöhet Romániában

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság több szempontból is történelmi lesz: először rendezik meg 48 válogatott részvételével, 38 napon keresztül összesen 104 mérkőzéssel. Ez komoly médiapiaci kihívásokat tartogat, két tévétársaságnál nézhetjük a párharcokat.

Megégett a görög tűzben: elképesztő végjátékban búcsúzott az U Craiova a Konferencia-ligától

Már-már a továbbjutás kapujában állt az Universitatea Craiova a Konferencia-liga főtábláján, ám az utolsó fordulóban Athénban olyan végjáték bontakozott ki, amely hosszú időre emlékezetes marad, az oltyánok szempontjából a lehető legfájdalmasabb módon.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!