A három héttel ezelőtti idegenbeli 5–0-s vereséget követően csütörtök este 10 órától hazai pályán szorosabb eredményre törekszik a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata az AS Roma ellen az Európa Liga csoportkörének negyedik fordulójában.
A sérülések és fertőzések sújtotta „vasutasok” azonban gyenge formában játszanak az utóbbi időben, az utolsó két hazai bajnoki meccsüket elveszítették, az olasz topcsapat ellen pedig nagyot kell alakítaniuk azért, hogy elkerüljék az újabb kudarcot.
A csoportkör felénél Dan Petrescu vezetőedző játékosainak minden esélyük megvan a továbbjutásra,
a csapatnál fennálló nehézségek miatt viszont nagy bravúr lenne ebben az idényben is kiharcolni az európai kupatavaszt.
Az A jelű csoport másik mérkőzésén, 19.55-től a CSZKA Szófia a Young Boys csapatát fogadja.
Három forduló után a Roma hét ponttal vezeti az A csoportot, a CFR-nek és a Young Boysnak egyaránt négy pontja van, míg a CSZKA Szófia egy ponttal sereghajtó.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!