Folytatódik a bukaresti gárda menetelése a második legrangosabb európai kupasorozatban. Elias Charalambous legénysége csütörtökön este saját közönsége előtt fogadta a PAOK együttesét, amelynek egygólos hátrányát kellett volna ledolgoznia.
Nyilvánvaló volt, hogy nem lesz könnyű dolga a házigazdának, azonban nem is úgy állt fel az FCSB, aki tartani szeretné az előnyét. Sokkal inkább kezdeményezett és növelni szerette volna azt. Már a hetedik percben megszerezhette volna a vezetést a bukaresti gárda, Adrian Șut azonban csak a kapufát találta el.
Negyedórát kellett várni az első vendég lehetőségre, Samatta fejesét Târnovanu tolta ki szögletre. Rengeteg helyzetet kidolgozott Elias Charalambous legénysége,
a 30. percben ez pedig góllá is érett, amikor egy kiváló összjátékot követően Juri Cisotti gurított okosan a kapuba (1–0).
A folytatásban mindkét kapusnak akadt dolga, a görög csapat pedig igyekezett minél nagyobb nyomást helyezni a hazaiak védelmére. Ez viszont nem vezetett eredményre, kiválóan tette dolgát az FCSB hátsó alakzata, nem lehetett zavarba hozni őket.
A hajrában pedig végleg eldőlt a párharc, Miculescu volt eredményes egy sarokrúgást követően, ezzel megduplázva az FCSB előnyét. A regnáló román bajnok 4–1-es összesítéssel ejtette ki a PAOK együttesét a labdarúgó Európa-ligából, ezzel a sikerrel pedig Elias Charalambous legénysége továbbjutott a nyolcaddöntőbe, ahol a francia Lyon vagy a német Eintracht Frankfurt lesz az ellenfele.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Reagált a büntetésére Hadnagy Attila: a Sepsi OSK sportigazgatója elismerte, hogy hangosan beszélt, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem mondott sértő dolgokat, csupán tisztázni szerette volna a történteket a játékvezetőkkel a drámai végjáték után.
Megtalálták, de sajnos már nem volt életben a Gyergyóalfaluból eltűnt 63 éves férfi – közölték Gyergyóalfalu község Facebook-oldalán a hétfői nagyszabású keresőakciót követően.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.
A rendszer rossz, ez tény. De nem lehet mindent a rendszerre kenni. Talán a sofőrök egyéni hozzáállásával is baj van, méghozzá nem is kicsi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!