Az 1-es csoportban az FK Csíkszereda farmcsapata Suceaván játszik szombaton, a helyi Foresta vendége lesz, amely a nyitófordulóban a Rapid Brodoc otthonában 2–0-ra nyert. A csíki fiatalok 1–1-es döntetlennel kezdtek, a Ceahlăullal osztozkodtak a pontokon.
Az első pontjait szerezné meg a Székelyudvarhelyi FC az 5-ös csoportban az első játéknapon a KSE otthonában 3–0-s sikert aratott Zernyesti Olimpic vendégeként.
„Szerdán nagyon kemény kupameccsünk volt, de nem gond, hogy kiestünk, hiszen nagyon nagy reményekre ad okot, hogy 75 percig nagyon jól játszottunk. Ekkor az edzőnk sérülés miatt kényszerű cserét kellett végrehajtson, ezzel pedig megbomlott a csapat szerkezete.
A középpályára valószínűleg visszatér Cătălin Savin, míg Denis Guță is bevethető lesz. Kemény ellenfél lesz Zernyest, pályájuk kicsike és nem a legjobb állapotú, remélem, hogy pontokkal térünk majd haza” – mondta el megkeresésünkre László Zsolt, az SZFC csapatmenedzsere.
A kézdivásárhelyiek a CSO Plopeni-t fogadják, míg a Sepsi OSK II. a Brassói SR Municipal otthonába látogat.
A Maros megyei csapatokra nehéz meccsek várnak, pénteken a Marosvásárhelyi SE a mezőny erős csapatai közé tartozó Kudzsiri Metalurgistult fogadja, a Nyárádtői Unirea szombaton a Kolozsvári Sănătateát látja vendégül, míg a Szászrégeni Avântul a Vajdahunyadi Corvinul vendége lesz.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!