Hátrányból kellett visszajönnie a Sepsi OSK-nak az újonc ellen

Horváth Bálint Ottó 2022. július 31., 20:06 utolsó módosítás: 2022. július 31., 20:21

Az egy pontért is megküzdött a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK az újonc Petrolul Ploiești vendégeként a labdarúgó Szuperliga 3. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Tudorie góljával elérte a döntetlent a sepsiszentgyörgyi csapat. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A Konferencia Ligában a szlovén Olimpija Ljubljana otthonában tizenegyesekkel való továbbjutás után a Szuperligában is idegenben játszottak a sepsiszentgyörgyiek, akik bajnoki mérkőzésen először találkoztak a pont nélküli Petrolullal.

A Sepsi OSK már a 3. percben betalálhatott volna, amikor Bărbuț lekészítése után Tudorie mellé lőtt. Többet kezdeményeztek a vendégek, ennek ellenére az első negyedóra lejártával a Petrolul volt közelebb a gólhoz, Țicu fejese fölé szállt.

A szentgyörgyi csapat törekvései úgy tűnt, hogy eredményhez vezetnek, a 24. percben ugyanis büntetőhöz jutottak, mivel Bărbuț beadását Cebotaru kézzel blokkolta.

A labda mögé Matei állt, aki azonban a lövés pillanatában elcsúszott a vizes talajon, a lövése pedig elszállt a felső léc fölött.

Néhány perccel később a hazaiak betaláltak Ivanovszki révén, de gólját les miatt nem adták meg, majd Grozav kevéssel maradt le a macedón támadó lapos beadásáról.

A szünethez közeledve szögletek után veszélyeztettek a háromszékiek, Tudorie fejesét Vîlceanu védte.

A folytatásban is aktívabb volt támadásban a Sepsi OSK, az 50. percben Tudoriénak sikerült a kapuba találnia. A játékvezető azonban korábban a sípjába fújt, mivel Damașcan elesett a tizenhatoson belül, és sárga lapot adott a moldovainak színészkedésért.

Ezután magukra találtak a házigazdák, Huja távoli próbálkozását Niczuly szögletre tolta. Percekkel később azonban már tehetetlen volt, Țicu a kapu torkába beívelt szögletét Tamaș a hálóba bólintotta, ezzel megszerezte a vezetést az újoncnak.

Hamarosan Cristiano Bergodi, a Sepsi OSK vezetőedzője nyolc percen belül mind az öt cserelehetőségét kihasználta. A hajrában nyomás alá helyezték a hazai kaput, és a 80. percben Tudorie a kapufát találta el.

A szentgyörgyiek csatára három perccel később már pontosabb volt, Aganovic szögletét fejelte be, ezzel kiegyenlített.

A végén mindkét csapat megnyerhette volna a meccset, előbb Bratu szabadrúgásánál Niczuly mentett nagyot, majd ellentámadásnál Ion Gheorghe került ziccerbe, de Vîlceanu megakadályozta a gólszerzésben.

A Sepsi OSK második bajnoki kiszállásán is hátrányból egyenlítve döntetlent játszott. Az együttes számára csütörtökön 21 órától következik a svéd Djugardens IF elleni hazai első mérkőzés a Konferencia Liga harmadik selejtezőkörében.

Videó: Orange Sport