Hátrányból fordítva nyerte meg a nyitómeccset a Székelyudvarhelyi FC

Zátyi Tibor 2024. augusztus 30., 20:46 utolsó módosítás: 2024. augusztus 30., 20:47

Izgalmas, színvonalas mérkőzést játszott egymással a labdarúgó 3. Liga 6-os csoportjának két Hargita megyei együttese Székelyudvarhelyen, az elején a vendég gyergyóiak, a végén a hazaiak örülhettek.

Kiegyenlített meccset játszott a két székely együttes Fotó: László Ildikó

Több mint ötszáz néző volt kíváncsi pénteken délután a Székelyudvarhelyi FC első hazai mérkőzésére az új idényben, az ellenfél a 3. Ligába idén feljutott Gyergyószentmiklósi VSK volt.

Az első félidő elején kiegyenlített játék zajlott a pályán, majd 10 perc után Gavîrliță szerezhette volna meg a vezetést, ám ziccerben Bartókba lőtte a labdát.

Ami az egyik oldalt kimaradt, túloldalt rögtön gól lett, hiszen a következő akcióból büntetőhöz jutottak a vendégek, a tizenegyest Csala Tibor magabiztosan értékesítette.

A gólt követően visszaesett a meccs ritmusa, sokáig egyik kapu sem forgott veszélyben, egészen a 31. percig, amikor egy szögletnél Kovács Szabolcs bólintott a hálóba. Az egyenlítés után az SZFC irányította a meccset, ám nem tudta átvenni a vezetést, majd a szünet előtt a gyergyóiak jutottak két szöglethez is, de nem voltak veszélyesek.

A második játékrészben támadásban jóval veszélyesebb volt a házigazda, ám Bartók nagyon jó formában védett, hatástalanította Gavîrliță ziccerét, majd Kovács közeli lövését is. Aztán a VSK növelhette volna előnyét, egy beívelés megviccelte a hazaiak fiatal kapusát, de mögötte Gergely a gólvonalról mentett.

•  Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó

Az utolsó húsz percre fordulva a vendégek teljesítménye visszaesett, a jobb erőből álló házigazda pedig egymás után dolgozta ki a helyzeteket: Györgyi ziccerben elvétette a labdát, Simó két próbálkozásából az elsőt védte Bartók, a második pedig centikkel tévesztett célt.

A 84. percben mindenki talpra ugrott, hatalmas üdvrivalgás töltötte be az udvarhelyi stadiont, miután Simó szolgálta ki tökéletesen Györgyit, aki hat méterről a hálóba fejelt, átvette a vezetést a házigazda.

A gyergyóiak ereje elfogyott, nem tudtak veszélyeztetni, a hazaiak magabiztosan kivédekezték a maradék időt és otthon tartották a három pontot.

A következő fordulóban az SZFC a Brassói SR Municipal vendége lesz, míg a gyergyóiak bemutatkoznak saját közönségük előtt is, a Tricolorul Breazát fogadják.