Hátrányból fordítva nyert a Sepsi OSK II.

Sánta Imre 2021. szeptember 10., 21:27

A labdarúgó 3. Liga 3. fordulójában a Sepsi OSK II. pénteken délután a Barcarozsnyói Olimpic Cetate csapatát fogadta hazai pályán. Szünetben még a vendégek voltak előnyben, a második játékrészben azonban a háromszékiek fordítani tudtak, és három forduló után az FC Hermanstadt II. együttesével azonos pontszámmal, de jobb gólarányuknak köszönhetően a rangsor élére álltak.

Archív Fotó: Erdély Bálint Előd

Nem indult jól a találkozó a házigazdák számára, hiszen már a 2. percben hátrányba kerültek, amikor Lambrinoc beadására Alupoaie érkezett, és közelről a hálóba vágta a labdát (0-1). A folytatásban a barcaságiak előtt adódott újabb lehetőség, Szántó azonban védte Argăseală lövését, majd a piros-fehérek átvették a játék irányítását, és előbb Csiszer Balázs szabadrúgása kerülte el a kaput, majd Sánta Tamás hagyott ki egy ajtó-ablak helyzetet.

Szünet után a szentgyörgyiek még elszántabban tértek vissza a pályára, és a 48. percben Máthis lövését még hárította a vendégek hálóőre, majd nem sokkal később már ő is tehetetlennek bizonyult, amikor a Sepsi középpályása mintegy 25 méterről talált a hálóba (1-1).

Az egyenlítő találat megszerzése után a háromszékiek egymás után vezették a veszélyes támadásokat, Damașcan és Mitrea sikertelen próbálkozásai után a 60. percben végül fölényük góllá érett. Ekkor egy beadást követően Damașcan fejese a kapufán csattant, a visszapattanó labda David elé került, aki már nem hibázott (2-1).

A hátralevő félóra túl sok izgalmat nem tartogatott, és bár lehetőségek mindkét kapu előtt adódtak, vagy a csatárok voltak pontatlanok, vagy a kapusok álltak a helyükön, így a találkozó a Sepsi OSK II. győzelmével zárult.