Hátrányból fordított a Craiova, zsinórban ötödször kapott ki a Petrolul

Sebestyén Ervin 2022. október 15., 23:29

Rengeteg helyzetet dolgozott ki és hagyott ki hazai pályán az Universitatea Craiova, amely a hajrában előbb egyenlített, majd a hosszabbításban fordítani is tudott. Az FC Petrolul Ploiești egyhuzamban az ötödik bajnokiját bukta el.

Elképesztő hajrában egyenlíteni és fordítani tudott a Craiova Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Szombat este mérkőzött meg egymással a két alakulat a labdarúgó Szuperliga 14. fordulójában. Az első félidő egyértelműen a hazaiakról szólt, futószalagon jöttek a helyzetek, de rendre pontatlan volt a befejezésük. Nem sikerült túljárniuk Valceanu eszén, aki nagyszerűen védett és több bravúrt is bemutatott.

A fordulást követően szinte a semmiből szerzett vezetést a Petrolul, egy szögletet követően Huja fejesét először még sikerült hárítani, Irobiso viszont sikeresen bólintott a kapuba (0–1).

A bekapott gól nem zavarta meg a hazaiakat, folyamatosan rohamoztak, amelynek a 76. percben meg is lett az eredménye: egy szabadrúgást követően Cîmpanu elé pattant a játékszer, aki a rövidbe gurította azt, Valceanu ezúttal hibázott (1–1). Bár sokáig úgy tűnt pontosztozkodás lesz a vége, a 92. minutumban Rivaldinho tökéletesen érkezett egy beívelt labdára és fejjel vette be a vendégek kapuját, ezzel megfordítva a meccset (2–1).

Az Universitatea Craiova legutóbb július 31-én kapott ki hazai pályán, a Petrolul zsinórban az ötödik bajnokiját bukta el.