Hatgólos döntetlen, amivel mindkét csapat elődöntős

Horváth Bálint Ottó 2021. április 28., 12:23 utolsó módosítás: 2021. április 28., 12:32

Újabb hétközi fordulót rendeztek a Maros megyei labdarúgó 4. Ligában, a keddi játéknap rangadóján a Marosvásárhelyi SE és Marosoroszfalu 3–3-as döntetlent játszottak, amivel mindkét csapat bejutott a bajnokság elődöntőjébe.

Belefért a pontvesztés, továbbjutott a Marosvásárhelyi SE. Korábbi felvétel Fotó: Kádár Zoltán

A 2-es csoport negyedik fordulójában rendezett összecsapás előtt mindkét fél hibátlan teljesítménnyel, három-három győzelemmel rendelkezett. A marosoroszfalui mérkőzést a házigazda sokkal jobban kezdte, félóra után két góllal vezetett, előnyét a szünetig meg is tartotta. A marosvásárhelyiek a 61. percben szépítettek Codruț Gliz találatával, majd három perccel később Dan Velichea révén kiegyenlítettek. Sőt, negyedórával a vége előtt Dudás Levente góljával megfordították az eredményt, azonban a végén a hazaiak is betaláltak, így döntetlennel ért véget a találkozó.

A 3–3-as végeredménnyel a csoportkör hétvégi zárófordulója előtt már biztossá vált, hogy a Marosvásárhelyi SE és Marosoroszfalu bejutott a bajnokság elődöntőjébe.

Az 1-es csoportban is eldőlni látszik a két továbbjutó csapat kiléte, miután az első két helyezett, az ugyancsak tökéletesen menetelő Marosszentgyörgyi Kinder és a Radnóti SK is megnyerte keddi meccsét. A két együttes csütörtökön Radnóton mérkőzik meg egymással a múlt hétvégi fordulóból elhalasztott találkozón. Egy döntetlennel itt is mindketten továbbjutnak, de az egyik fél győzelme esetén a hétvégi ötödik fordulóban Mezőszengyelnek még marad kevés esélye a második hely elérésére.

Érdekesség, hogy a múlt hétvégi, harmadik fordulóban a hat mérkőzésből mindössze hármat játszottak le. Az 1-es csoportban a fentebb említett halasztás mellett a 2-es csoportban a korábban visszavonult Marosvásárhelyi Atletic és Segesvár is játék nélkül vesztett, utóbbi azért, mert nem jelent meg a Marosvásárhelyi SE elleni vendégjátékán.