A 2-es csoport negyedik fordulójában rendezett összecsapás előtt mindkét fél hibátlan teljesítménnyel, három-három győzelemmel rendelkezett. A marosoroszfalui mérkőzést a házigazda sokkal jobban kezdte, félóra után két góllal vezetett, előnyét a szünetig meg is tartotta. A marosvásárhelyiek a 61. percben szépítettek Codruț Gliz találatával, majd három perccel később Dan Velichea révén kiegyenlítettek. Sőt, negyedórával a vége előtt Dudás Levente góljával megfordították az eredményt, azonban a végén a hazaiak is betaláltak, így döntetlennel ért véget a találkozó.
A 3–3-as végeredménnyel a csoportkör hétvégi zárófordulója előtt már biztossá vált, hogy a Marosvásárhelyi SE és Marosoroszfalu bejutott a bajnokság elődöntőjébe.
Az 1-es csoportban is eldőlni látszik a két továbbjutó csapat kiléte, miután az első két helyezett, az ugyancsak tökéletesen menetelő Marosszentgyörgyi Kinder és a Radnóti SK is megnyerte keddi meccsét. A két együttes csütörtökön Radnóton mérkőzik meg egymással a múlt hétvégi fordulóból elhalasztott találkozón. Egy döntetlennel itt is mindketten továbbjutnak, de az egyik fél győzelme esetén a hétvégi ötödik fordulóban Mezőszengyelnek még marad kevés esélye a második hely elérésére.
Érdekesség, hogy a múlt hétvégi, harmadik fordulóban a hat mérkőzésből mindössze hármat játszottak le. Az 1-es csoportban a fentebb említett halasztás mellett a 2-es csoportban a korábban visszavonult Marosvásárhelyi Atletic és Segesvár is játék nélkül vesztett, utóbbi azért, mert nem jelent meg a Marosvásárhelyi SE elleni vendégjátékán.
Megható pillanatokkal és nosztalgikus játékkal találkozott újra a csíki hoki egyik aranygenerációja. Az 1975–1976-os születésű játékosok nemcsak a múltat idézték fel, hanem elhunyt társaik előtt is tisztelegtek.
Túl vagyunk három fordulón a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Az FK Csíkszereda egyelőre biztos bennmaradó helyen áll. Nézzük, mi várható a székelyföldi együttesre a folytatásban.
A húsvéthétfői bántalmazás ügyében Béres Norbert részletesen ismertette a történteket a Székelyhonnal. Elmondása szerint több ütés érte, az incidensben a Sepsi OSK szakmai stábjának tagjai is érintettek. A fociklub sportigazgatója is megszólalt.
Az 1989-es rendszerváltás utáni évben megalapítottam a Wildt József Tudományos Társaságot, aminek céljai közt a matematikán kívül kulturális, történelmi örökségünk ápolása is szerepelt.
Retteg az erdélyi szavazatoktól a magyarországi választók egy része. Teljesen alaptalanul – tenném hozzá gyorsan. Ha minden szavazatra jogosult személy elmenne és a Fideszre szavazna, akkor sem tudnánk jelentősen befolyásolni a választás végeredményét.
Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!