A forduló legnagyobb meglepetése a Szárhegyi Bástya nevéhez fűződik, amely hosszabbítás után kiejtette a Balánbányai Bányász együttesét.
A Homoródalmási Homoród és a Székelykeresztúri Egyesülés hazai pályán, a Székelyudvarhelyi Roseal idegenben, míg a Farkaslaki SE és a Felsőboldogfalvi FTK játék nélkül jutott tovább.
Labdarúgó Román Kupa, Hargita megyei szakasz, 1. forduló:
Homoródalmási Homoród–Csicsói Ezüstfenyő 2–1
Székelykeresztúri Egyesülés–Agyagfalvi Lendület 5–1
Gyergyószárhegyi Bástya–Balánbányai Bányász 1–1 – hosszabbítás után 5–1
Homoródszentmártoni Reménység–Székelyudvarhelyi Roseal 1–3
Parajdi SK–Farkaslaki SE 0–3 (játék nélkül)
Felsőboldogfalvi FTK–Zetelaki Fenyő 3–0 (játék nélkül)
A következő forduló időpontjáról és programjáról a hétfőn este esedékes vezetőségi gyűlésén dönt majd a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE).

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!