A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) által közzétett adatok szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia növendékei közül Dusinszki Szabolcs és Tamás Bence az U16, Gergely Botond az U18, míg Casiadi-Bakó Soma, Botorok János és Suciu Tóni az U19-es keretnek tagja.
Elsőként Casiadi-Bakó, Botorok és Suciu léphet pályára, szerdán délben Aradon felkészülési mérkőzést játszik Románia és Szerbia U19-es válogatottja. A Neumann Ferenc Stadionban zajló mérkőzést élőben közvetíti az FRF YouTube-csatornája.
Az U19-esek nyári Európa-bajnokságát a koronavírus-járvány miatt az UEFA elhalasztotta. Ennek Románia lett volna a házigazdája.
Bufteán edzőtáborozik Románia U16-os válogatottja, amelybe az FK Csíkszeredától Dusinszki Szabolcsot és Tamás Bencét hívták be a szakszövetség képviselői. A keret a következő napokban Szerbiába utazik, ahol a házgazdákkal játszik felkészülési mérkőzést.
Hétvégén a Mogoșoaia edzőközpontban gyűl össze a romániai U18-as válogatott, amelynek a székelyföldi Gergely Botond is tagja. A 2003 után született játékosokból álló és Adrian Văsîi által felkészített korosztályos válogatott debreceni edzőtáborba utazik, majd március 16-án és 18-án Magyarország hasonló csapatával játszik felkészülési mérkőzéseket. Az első találkozót Balmazújvárosban, a másodikat pedig a debreceni Nagyerdei Stadionban rendezik.
Dusinszki Zoltán, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia technikai igazgatója megtiszteltetésnek tartja, hogy az elmúlt években és most is minden korosztályos válogatottba behívót kapnak a székelyföldi játékosok.
– fogalmazott Dusinszki.
Az FK Csíkszereda focicsapatival kapcsolatos hír, hogy hétvégén elkezdődik az Elit Liga tavasz idénye. Az alapszakasz 11. fordulójában a csíkiak szombaton a Medgyes Gaz Metant fogadják. Az U19-esek mérkőzése délben 12 órakor kezdődik, az U17-eséké pedig 14 órakor.
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Nem tudta meglepni az FK Csíkszereda a hullámvölgyben levő FCSB-t, a fővárosiak három kudarc után a 2026-os év első győzelmét épp a székelyföldiek ellen csikarták ki. De ez sem volt elég Gigi Becalinak.
Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.
A közösségi médiában fellelhető képek és videók tanúsága szerint kedd este súlyos szerkezeti omlás történt a szilágycsehi református templomnál: az épület jelentős része leomlott.
Meghökkentő bejelentést tett hétvégén Kolumbán Vilmos, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke: megfontolják vagy elgondolkodnak azon, hogy kilépnek a Református Egyházak Világközösségéből, vagy pedig felfüggesztik tagságukat.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!