Szombaton délután a Chindia és az FC Argeș közötti mérkőzéssel elkezdődött az élvonal odavágó-sorozatának 15., idei utolsó fordulója.
A meglepetésre a hatodik helyen álló târgoviștei csapat előnyben volt az első félidőben, amelynek végén hat perc alatt három találat is esett: először a vendégek szereztek vezetést büntetőből, de a hazaiak alig egy percre rá egyenlítettek, sőt a szünet előtt már megfordították az állást. A második játékészben megpróbálta őrizni az eredményt a házigazda, de nem járt sikerrel, a pitești-iek húsz perccel a vége előtt betaláltak, és elvitték az egy pontot, ezzel elhagyták az utolsó helyet.
A döntetlennel a Chindia csak abban az esetben tartja meg hatodik helyét a téli szünetben, ha a tabellán mögötte álló Viitorul a szombati játéknap esti találkozóján nem tud nyerni Medgyesen, illetve a Botoșani sem szerzi meg a három pontot a vasárnapi hazai meccsén.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!