Csütörtökön délután a Temesvári Poli a Bukaresti Rapidot látta vendégül a labdarúgó 2. Liga play-offjának felsőházában. A harmadik forduló összecsapásán a bánságiak kezdtek jobban, a 30. percben meg is szerezték a vezetést.
A második játékrészben a fővárosiak voltak a kezdeményezőbbek, a végjátékig kellett várni az egyenlítésért, aztán a fordításért. Előbb egy büntetőt értékesített a vendégcsapat a 86. percben, majd a hosszabbításban a kegyelemdöfést is megadta.
Ezen játéknapon csupán a vendégeknek termett babér.
| 2021. 04. 13. 16:30 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 1-2 |
| 2021. 04. 14. 16:30 | Dunărea Călărași Dunărea | CS Mioveni Mioveni | 1-5 |
| 2021. 04. 15. 16:30 | Temesvári ASU Poli ASU Poli | Bukaresti Rapid Rapid | 1-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bukaresti Rapid Rapid | 3 | 3 | 0 | 0 | 7-2 | 42 |
2 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 3 | 2 | 1 | 0 | 3-1 | 42 |
3 | CS Mioveni Mioveni | 3 | 1 | 2 | 0 | 5-1 | 38 |
4 | Dunărea Călărași Dunărea | 3 | 0 | 1 | 2 | 2-9 | 35 |
5 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 3 | 0 | 1 | 2 | 1-3 | 33 |
6 | Temesvári ASU Poli ASU Poli | 3 | 0 | 1 | 2 | 1-3 | 33 |
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Sokan számolnak be arról, hogy a villanyszámla-ársapka júliusi eltörlése után nagyjából megduplázódott a havi kiadás. Így nem csoda, hogy a háztartások nagy része új szokások kialakításán dolgozik a villanyáram-fogyasztás csökkentése érdekében.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!