Az eseményt felvezető keddi sajtótájékoztatón Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke és Dusinszki Zoltán, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia szakmai igazgatója ismertette a tornával kapcsolatos információkat.
– mondta felvezetőjében Szondi.
A klubelnök kihangsúlyozta, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia a Kárpát-medencei Akadémiai Rendszer (KMAR) része, és ebben a rendszerben évente különböző korosztályoknak különböző városokban rendeznek nagyon erős tornákat. Az U19-esek Dunaszerdahelyen, az U17-esek Csíkszeredában, az U15-ösök Topolyán, az U14-esek Komáromban, a legkisebbek pedig Kisvárdán mérkőznek meg évente.
Dusinszky Zoltántól megtudtuk, hogy a hat csapatot két csoportba sorolták, a csoportmeccseket pedig helyosztók követik. Az A jelű csoportba az FK Csíkszereda, a TSC Topolya és a Dunaszerdahelyi AC csapata került, a B jelű csoportban pedig a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia, az Eszéki NK és a Munkácsi FA csapatai lépnek pályára.
A csoportmeccseket a Kaufland áruház mögötti FK-sportparkban és a Kós Károly utcai (Márton Áron és Segítő Mária gimnáziumok mögötti) pályákon rendezik, a szombaton délután 5 órakor kezdődő finálét pedig a stadionban, a felújított lelátóról lehet megnézni.
„Nagy lehetőség számunkra ez a torna, felmérés egyben, megtudhatjuk azt, hogy hol állunk a felkészüléssel, mit kell javítani az augusztus 20-án kezdődő Elit-ligás küzdelmekre” – nyilatkozta Dusinszki.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!