A bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján a második helyezett marosvásárhelyi csapat értékes pontokat veszített hazai pályán, gól nélküli döntetlent játszott az ötödik helyen álló Szováta ellen, így távolabb került a bajnoki cím megszerzésétől.
Az éllovas radnótiak csak szerdán késő délután játszották le a Dános elleni idegenbeli mérkőzésüket, amelyen fordulatos küzdelemben gyűjtötték be a három pontot. Az első félidőben még nem esett találat, ellenben a szünet után hétszer is megzörgették a hálót a felek. A tabella végén található hazaiak háromszor is vezettek, az első két góljukra hamar érkezett a válasz, a 3–2-es előnyüket viszont a hajráig őrizték.
A végén azonban a vendégek két perc alatt kétszer is eredményesek voltak, így megfordították az állást, és 4–3-as győzelmükkel három ponttal elhúztak az élen.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Az év utolsó megmérettetésén is dobogóra állt a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki ezúttal Észtország fővárosában, Tallinnban feszegette a határait tapasztalatszerzés céljából. A céhes városi műkorcsolyázó második lett az észt kupakiíráson.
Két férfi kórházi ellátásra szorult, miután csütörtök délután egy verekedésben szúrt sebeket kaptak Székelyudvarhelyen, a vonatállomás környékén.
Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.
Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!