Háromszor volt hátrányban, mégis nyert a Maros megyei listavezető

Horváth Bálint Ottó 2023. április 05., 19:16 utolsó módosítás: 2023. április 05., 19:19

Kihasználta a Marosvásárhelyi ASA botlását a Maros megyei labdarúgó 4. Liga elitcsoportjában listavezető Radnóti SK, és idegenbeli győzelmével tovább növelte az előnyét.

Három pontos előnyre tettek szert az élen a radnótiak. Korábbi felvétel Fotó: Rab Zoltán

A bajnokság 16. fordulójának szombati játéknapján a második helyezett marosvásárhelyi csapat értékes pontokat veszített hazai pályán, gól nélküli döntetlent játszott az ötödik helyen álló Szováta ellen, így távolabb került a bajnoki cím megszerzésétől.

Az éllovas radnótiak csak szerdán késő délután játszották le a Dános elleni idegenbeli mérkőzésüket, amelyen fordulatos küzdelemben gyűjtötték be a három pontot. Az első félidőben még nem esett találat, ellenben a szünet után hétszer is megzörgették a hálót a felek. A tabella végén található hazaiak háromszor is vezettek, az első két góljukra hamar érkezett a válasz, a 3–2-es előnyüket viszont a hajráig őrizték.

A végén azonban a vendégek két perc alatt kétszer is eredményesek voltak, így megfordították az állást, és 4–3-as győzelmükkel három ponttal elhúztak az élen.