Háromszor egyenlített, aztán megszerezte a győzelmet a Nyárádtői Unirea

Horváth Bálint Ottó 2022. szeptember 03., 20:52 utolsó módosítás: 2022. szeptember 04., 12:31

Fordulatokban gazdag mérkőzést játszott hazai pályán a nyárádtői labdarúgócsapat, amely a hajrában szerezte meg a győzelmet.

Victor Astafei kétszer talált be. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A harmadosztályú bajnokság 9-es csoportjának 2. fordulójában lejátszott szombati találkozón a Maros megyeiek a Kolozsvári Sănătateát fogadták.

A nyárádtői csapatnak háromszor is egyenlítenie kellett, ez legelőször az első félidő végéhez közeledve sikerült, amikor a tapasztalt Victor Astafei büntetőből talált be. A szünet után még kétszer volt válaszuk a vendégek góljaira, Astafei duplázott, és Yvan Ndiesse is eredményes volt. Az Unirea a 83. percben először került előnybe a csapatkapitány Florin Istrate találatával, és öt perccel később Marian Codrea is betalált, ezzel bebiztosította az 5–3-as győzelmet.

Az első fordulóban a Kudzsiri Metalurgistultól vereséget szenvedett nyárádtőiek megszerezték az első sikerüket az új bajnoki idényben.

A másik Maros megyei együttes, a Szászrégeni Avântul a gól nélküli első félidőt követően a másodikban alig nyolc perc alatt három gólt is kapott, így 3–0-ra alulmaradt a csoport favoritja, a Vajdahunyadi Corvinul otthonában.