Hirdetés

Háromnaponta játszanak, de bizakodó a Sepsi OSK edzője

Fotó: Pinti Attila

2021. október 25., 13:46

A címvédő otthonában szakíthatja meg nyeretlenségi sorozatát a Sepsi OSK. A háromszékiek a labdarúgó 1. Liga 13. fordulójának zárómérkőzésén a jelenleg is listavezető Kolozsvári CFR vendégeiként tehetnek kísérletet a három pont megszerzésére.

2021. október 25., 13:46

Zsúfolt időszak vár a piros-fehérekre, ugyanis a hétfő esti bajnoki után csütörtökön már a Román Kupa nyolcaddöntőjében kell pályára lépniük az FC U Craiova 1948 ellen, majd újabb három nappal később ismét a pontvadászatban vár rájuk egy erőpróba, amikor a Bukaresti Dinamo látogat Sepsiszentgyörgyre.

Hirdetés

A hullámvölgyben levő székelyföldi együttesnek azonban előbb a kolozsvári mérkőzésre kell összpontosítania, és bár nehéz feladat előtt állnak, nem tűnik lehetetlen vállalkozásnak a címvédő legyőzése. Az utóbbi időben ugyanis a Dan Petrescu által irányított CFR sem mutatott kirobbanó formát, az előző fordulóban a Bukaresti Rapidtól szenvedtek vereséget, majd a Konferencia Ligában is alulmaradtak a holland AZ Alkmaarral szemben.

A két csapat legutóbbi találkozóján az OSK éppen a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban tudott győzni Pavol Safranko találatával,

viszont az egymás elleni mérleg egyértelműen a „vasutasok” oldalára billen, akik tizenkét meccsből kilencet megnyertek, két összecsapás döntetlennel végződött, míg a piros-fehérek csak egyszer örülhettek a sikernek.

A hétfő esti mérkőzés előtt Cristiano Bergodi, a Sepsi OSK vezetőedzője kihangsúlyozta, bár a bajnokság legutóbbi négy kiírásának győztese számít a találkozó esélyesének, nem feltartott kezekkel fognak pályára lépni, viszont ha pontokat is akarnak szerezni, akkor hibátlan játékkal kell előrukkolniuk.

Az olasz szakember szerint bár hat nap alatt három tétmeccset is kell játszaniuk, a keret elég bő ahhoz, hogy két fronton is helyt tudjanak állni.

„A címvédő ellen játszunk, nagyon jól tudjuk, hogy milyen erőt képviselnek, milyen edzőjük van. Mi viszont reménykedve utazunk Kolozsvárra, mert a labdarúgásban semmi nincs kőbe vésve, a pályán mutatott teljesítmény fog dönteni. A CFR védelemben és középpályán rendkívül tapasztalt játékosokkal, gyors és technikás szélsőkkel rendelkezik, nem véletlenül nyerték meg a legutóbbi négy bajnokságot. Nekünk viszont győzni akarással, összeszedetten kell játszanunk, mert nincs verhetetlen csapat.

Minden szempontból felkészültünk, és bizakodóak vagyunk, hogy jó eredményt tudunk majd elérni. Tudjuk, hogy nehéz lesz, és ha pontokat akarunk szerezni, akkor szinte tökéletesen kell játszanunk. Még csak két hete irányítom ezt az együttest, de a fiúk megértették, mit várok tőlük. Egy edzőnek azonban legalább két hónapra van szüksége ahhoz, hogy komoly hatással legyen a csapat játékára, úgyhogy türelmeseknek is kell lennünk.

A lényeg, hogy keményen dolgozunk, és azt látom, hogy a játékosok is elszántak abban a tekintetben, hogy eredményesek legyenek” – nyilatkozta Cristiano Bergodi.

A hétfőn 20 óra 30 perckor kezdődő Kolozsvári CFR–Sepsi OSK találkozót az Andrei Chivulete, George Neacșu, Andrei Constantinescu által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz, 13. forduló

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári CFR CFR
13
11
0
2
19-8
33
2
FCSB FCSB
13
8
3
2
24-11
27
3
Universitatea Craiova U Craiova
13
8
1
4
23-10
25
4
FC Botoșani Botoșani
13
6
6
1
13-9
24
5
FC Voluntari Voluntari
13
8
0
5
17-15
24
6
Aradi UTA UTA
13
6
5
2
15-8
23
7
Bukaresti Rapid Rapid
13
6
4
3
16-10
22
8
FC Argeș Pitești FC Argeș
13
6
3
4
12-7
21
9
Konstancai Farul Farul
13
5
3
5
15-9
18
10
Chindia Târgoviște Chindia
13
3
5
5
8-9
14
11
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
13
3
3
7
10-14
12
12
CS Mioveni Mioveni
13
3
3
7
7-17
12
13
Medgyesi Gaz Metan Gaz Metan
13
3
2
8
10-17
11
14
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
13
1
7
5
10-15
10
15
Bukaresti Dinamo Dinamo
13
2
2
9
11-29
8
16
Academica Clinceni Clinceni
13
0
3
10
9-31
3
Medgyesi Gaz Metan:
Medgyesi Gaz Metan:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nem Sepsiszentgyörgyre tért vissza Ștefănescu – hivatalos

Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.

Kétszer is egyenlített, szétlövésekkel jutott negyeddöntőbe a magyar válogatott

Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.

Székelyhon

Elhunyt Kurkó Árpád vállalkozó

77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.

`
Krónika

Kölcsönadna az államnak? Mutatjuk, hol dolgozik jobban a megtakarított pénz

Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.

Krónika

Búcsú az erdélyi magyar orvostársadalom és értelmiségi elit jeles képviselőjétől

A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.

Főtér

Most már ne csodálkozzunk, ha valaki baltát ragad, mert jön a medve

Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.

Ez is érdekelheti

Az FC Voluntari két büntetőt belőtt, a Nagyszeben másodosztályos lesz (videóval)

Nyernie kellett a 2. Liga harmadik helyezettjének az élvonalbeli gárdával szemben. Nem csak a hátrányt dolgozták le, hanem a feljutást jelentő gólt is megszerezték.

Nem Sepsiszentgyörgyre tért vissza Ștefănescu – hivatalos

Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.

Több tucat helyzet sem volt elég, tizenegyesekkel őrizte meg szuperligás tagságát a Farul

Több mérkőzésre való meccslabdát puskázott el Konstancai Farul, de még ez is belefért a labdarúgó Szuperliga osztályozójának visszavágóján. A Chindiának mindössze egy lövése volt kilencven perc alatt, a tizenegyespárbaj alatt is rendkívül pontatlan volt.

Hosszabbításban dőlt el: a korábbi bajnok készülhet az európai kupaporondra

A két fővárosi rivális párharcából az FCSB került ki győztesként, hosszabbításban győzte le a Dinamót, és sikerével indulhat a Konferencia Liga selejtezőjében.

Közel tízmillió eurós adósságot halmozott fel az egyik élvonalbeli klub

Súlyos anyagi válságban van a Petrolul Ploiești, amely ugyan megőrizte élvonalbeli tagságát, de a klubvezetés szerint a következő idényben már a túlélésért kell küzdenie.

Távozhat a brazil játékmester az FK Csíkszeredától

Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.

Négy klub uralja a Szuperliga álomcsapatát

Közzétették a labdarúgó Szuperliga 2025–2026-os idényének álomcsapatát. A szezon legjobbjai között a bajnok Universitatea Craiova adja a legtöbb játékost, de a Dinamo, és a két kolozsvári együttes, a CFR és az Universitatea is meghatározó szerepet kaptak.

Újoncként mutatott példát az FK Csíkszereda a többi szuperligás csapatnak

A 2025–26-os idénytől kötelezővé vált az U21-es szabály a Szuperligában, a szezon végén pedig elkészült a kimutatás. Az FK Csíkszereda a fiatalok szerepeltetésében az élmezőnyben végzett, miközben Bödő Efraim a legeredményesebb U21-esek közé is bekerült.

Elbúcsúzott vezetőedzőjétől a Kolozsvári CFR

Ahogyan azt sejteni lehetett, Daniel Pancu távozott a Kolozsvári CFR kispadjáról, a klub szerdán délután jelentette be, hogy közös megegyezéssel felbontották a szerződését.

Máris van kérője az FK Csíkszeredától távozó Ilyés Róbertnek

Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!