Hárommal válaszolt a Sepsi OSK az FK Csíkszereda góljára

Sebestyén Ervin 2023. november 18., 14:34 utolsó módosítás: 2023. november 18., 14:35

A válogatottak nemzetközi mérkőzései miatt két hétig szünetel a romániai első és másodosztályú labdarúgó-bajnokság. A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda szombaton felkészülési meccset játszott egymás ellen Sepsiszentgyörgyön.

Izgalmas csatát vívott egymással a két székelyföldi csapat Fotó: Facebook/FK Csíkszereda

A találkozó délelőtt 11 órától kezdődött, a belépés ingyenes volt a nézők számára. Voltak hiányzók mindkét oldalon, a hazaiaknál nem számíthattak Marius Ștefănescu, Isnik Alimi, Vitalie Damașcan és Denis Rența játékára, miután mindannyian meghívót kaptak hazájuk nemzeti csapatába. Ami a vendégeket illeti, Gergely Botond és Alexandru Ureche maradt ki a keretből, mindketten a korosztályos válogatottban bizonyíthattak.

Fotó: Facebook/FK Csíkszereda

A vezetést a csíkiak szerezték meg Csiszér találatával a 27. percben, azonban még a szünet előtt sikerült kiegyenlítenie a piros-fehéreknek Varga Roland révén.

A második félidőben fokozatott váltott a Sepsi OSK, előbb Pavol Šafranko értékesített egy büntetőt nem sokkal a szünet után, majd Bălaşa is eredményes tudott lenni.

A folytatásban újabb találat nem született, így a székelyföldi párharcot a sepsiszentgyörgyiek nyerték.

AZ FK Csíkszereda legközelebb november 24-én játszik tétmeccset hazai pályán a CSM Slatina ellen a 2. Ligában, míg a Sepsi OSK november 27-én az FCU Craiova 1948 csapatának otthonában vendégszerepel.

Labdarúgó felkészülési mérkőzés

Sepsi OSK–FK Csíkszereda 3–1 (1–1).

gólszerzők: Varga (41.), Šafranko (54. – büntetőből), Bălaşa (65.), illetve Csiszér Balázs (27.).