A találkozó délelőtt 11 órától kezdődött, a belépés ingyenes volt a nézők számára. Voltak hiányzók mindkét oldalon, a hazaiaknál nem számíthattak Marius Ștefănescu, Isnik Alimi, Vitalie Damașcan és Denis Rența játékára, miután mindannyian meghívót kaptak hazájuk nemzeti csapatába. Ami a vendégeket illeti, Gergely Botond és Alexandru Ureche maradt ki a keretből, mindketten a korosztályos válogatottban bizonyíthattak.
A vezetést a csíkiak szerezték meg Csiszér találatával a 27. percben, azonban még a szünet előtt sikerült kiegyenlítenie a piros-fehéreknek Varga Roland révén.
A második félidőben fokozatott váltott a Sepsi OSK, előbb Pavol Šafranko értékesített egy büntetőt nem sokkal a szünet után, majd Bălaşa is eredményes tudott lenni.
A folytatásban újabb találat nem született, így a székelyföldi párharcot a sepsiszentgyörgyiek nyerték.
AZ FK Csíkszereda legközelebb november 24-én játszik tétmeccset hazai pályán a CSM Slatina ellen a 2. Ligában, míg a Sepsi OSK november 27-én az FCU Craiova 1948 csapatának otthonában vendégszerepel.
A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.
Egy negyedikes fiú esete hónapok óta köztéma Marosvásárhelyen, miután több iskola elutasította az áthelyezését. Végül a Schiller-iskolába került, ahol a szülők tiltakozásba kezdtek: az osztály nem jár iskolába, bár még sosem találkoztak vele.
A Krónika ünnepi játékkal teszi még fényesebbé és izgalmasabbá az adventi várakozást.
Felfüggesztették a Szászsebest Tordával összekötő A10-es autópálya szakaszának végleges átvételét a munkálatok garanciális ideje alatt feltárt „hibák” miatt.
A Paltinu víztározónál történtek ugyanoda vezethetők vissza, mint a parajdi katasztrófa. Pedig már máshogy kéne lennie mindennek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!